Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Rozkwitać jak Malwa

Podopieczny stowarzyszenia Malwa Plus w pracowni

Malwa Plus jest synonimem mądrego pomagania już od ponad 20 lat. W grodziskim stowarzyszeniu rozkwitają prawdziwe talenty – sceniczne, sportowe, artystyczne. I to niezależnie od wieku.  

Czytaj więcej i zobacz film

Quizer

Marek Gudków, współwłaściciel firmy Euro Forum

Technologie komputerowe to naturalne środowisko dla młodych ludzi. Wykorzystują je nie tylko do rozrywki czy komunikacji, ale równie chętnie do nauki. Elementy zabawy i rywalizacji są często dodatkową motywacją w procesie edukacji. Lubelska firma Euro Forum stworzyła proste narzędzie dostępne dla wszystkich, służące do przygotowywania interaktywnych kursów, prezentacji i quizów.

Czytaj więcej i zobacz film

Wirtualna fabryka

Dwóch mężczyzn i kobieta z produktami drukowanymi w 3D

Klasyczne ogromne fabryki albo małe przedsiębiorstwa, długi proces produkcyjny albo drogie produkty wytwarzane na specjalne zamówienie klienta. Taką gospodarkę znamy i... powinniśmy o niej powoli zapominać. To efekt działania m.in. tzw. fablabów, z których jeden swoją siedzibę ma w Bielsku-Białej.

Czytaj więcej i zobacz film

Symulator na naukowych podstawach

Dwóch mężczyzn testuje symulator

Technologia rozszerzonej rzeczywistości zwykle kojarzyła się z rozrywką – teraz coraz częściej zyskuje nowe zastosowania. Krakowska firma Nano Games pod marką Simpro produkuje symulatory szkoleniowe. To innowacyjne rozwiązanie powstaje dzięki współpracy deweloperów z naukowcami z Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

Czytaj więcej i zobacz film

Zgotuj sobie sukces

Młodzi ludzie uczą się zawodu w Hiszpanii

Europa bez granic to nie tylko łatwiejsze podróżowanie, lecz także nowe możliwości nauki i pracy. Na tych wartościach bazuje projekt „Gotuj po hiszpańsku”. Zapewnia on uczestnikom zdobycie za granicą doświadczenia i umiejętności, które podnoszą ich wartość na polskim rynku pracy.

Czytaj więcej i zobacz film

Zdigitalizowany Chopin

Zdigitalizowane dzieła Chopina

To będzie prawdziwa gratka dla wielbicieli twórczości mistrza z Żelazowej Woli. Narodowy Instytut Fryderyka Chopina digitalizuje jego bogate dziedzictwo. Za trzy lata udostępni online łącznie prawie 40 tys. obiektów związanych z Chopinem.  

Czytaj więcej i zobacz film

Wirtualna praktyka

Student w Centrum Innowacyjnej Edukacji Medycznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie

Niełatwo jest zapewnić studentom medycyny warunki zbliżone do rzeczywistości klinicznej i ambulatoryjnej, w których przyjdzie im później pracować. To duże wyzwanie dla tych, którzy szkolą przyszłych lekarzy. Takie właśnie możliwości stwarza Centrum Innowacyjnej Edukacji Medycznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Czytaj więcej i zobacz film