Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Mistrzowie życia

osoby z niepełnosprawnościami w plenerze

Egzamin ze ścielenia łóżka, zakupów, zapinania zamka w kurtce, parzenia herbaty, używania kserokopiarki, mopa czy Worda? Tak! W innowacyjnym systemie motywacyjnym dla osób z niepełnosprawnością intelektualną opartym na systemie sprawności harcerskich.

Czytaj więcej i zobacz film

Designerski wózek

młody mężczyzna trzyma element konstrukcji wózka inwalidzkiego

Połączenie designu i funkcjonalności – właśnie na to postawiła firma Cosmotech z Mikołowa. Dzięki jej innowacyjnym produktom już wkrótce osoby z niepełnosprawnościami będą miały możliwość korzystania z designerskich, lekkich i budowanych na miarę ich potrzeb wózków inwalidzkich.

Czytaj więcej i zobacz film

Odbudować relacje

opaski przywoławcze służą osobom, którym obsługa telefonu komórkowego sprawia trudność

Gdy obok nas mieszka człowiek, na którego możemy liczyć i który pomoże nam w trudnej sytuacji, czujemy się bezpieczni. A gdyby tak dobre relacje sąsiedzkie stały się częścią gminnego systemu pomocy społecznej? Potrzeba tylko trochę wiedzy, technologii, wsparcia i pomysłowości.

Czytaj więcej i zobacz film

Senior pod opieką

Seniorka z opiekunem

„Jestem bardzo zadowolona z opiekunki. Jest dla mnie jak córka”. „Ogromna codzienna pomoc. Bardzo lubię i czekam na wizyty pani Eli”. Tak projekt zapisał się w świadomości uczestników. Jako starzejące się społeczeństwo coraz bardziej potrzebujemy takich rozwiązań, jakie powstają dzięki wsparciu z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj więcej i zobacz film

Opieka na telefon

Kobiety obsługujące infolinię w Centrum Teleopieki

Małopolski Tele-Anioł to największy projekt teleopiekuńczy w Polsce i jeden z najoryginalniejszych tego typu w Europie. Obejmuje opiekę na odległość przy wykorzystaniu najnowszej technologii, jak i tradycyjne usługi świadczone w domu.

Czytaj więcej i zobacz film

Podróżuj, pomagaj, oszczędzaj

niepełnosprawna pasażerka z opiekunem wsiada do pociągu. obok drzwi stoi konduktorka

Czy wiesz, że asystując osobie z niepełnosprawnościami podczas podróży koleją, możesz otrzymać zniżkę na bilet? Ulga może sięgnąć nawet 95%. Z inicjatywy fundacji FAREON oraz Kolei Wielkopolskich powstał portal, który ułatwia kojarzenie osób mogących pomóc sobie nawzajem.

Czytaj więcej i zobacz film