Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Chłodnia na kołach

Badanie podłogi naczepy w hali prototypowania

Transport chłodniczy to szybko rozwijający się sektor przewozu towarów. Firma Wielton SA z siedzibą w Wieluniu, chcąc wejść w ten rosnący segment rynku, zaprojektowała nową chłodnię. Właśnie przygotowuje się do uruchomienia jej seryjnej produkcji.

Czytaj więcej i zobacz film

Autonomiczny wózek widłowy

wózek widłowy z panelem do sterowania

Wcześniej niż na ulicach pojazdy autonomiczne pojawią się w zakładach chłodniczych, magazynach, hurtowniach czy centrach przeładunkowych. Łódzka firma Inovatica opracowuje zestaw modernizacyjny dla autonomicznego wózka widłowego (AWW).

Czytaj więcej i zobacz film

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Mężczyzna pracujący przy monitorze komputera

Lotnictwo i kosmonautyka, to inteligentne specjalizacje, z których jesteśmy znani nie tylko w  kraju. Profil działalność podkarpackiej firmy PnP Systems idealnie się w nie wpisuje. Także lokalizacją! Przedsiębiorstwo działa w Parku Naukowo-Technologicznym „Aeropolis” w Jasionce pod Rzeszowem, w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska.

Czytaj więcej i zobacz film

Diesel w samolocie

Mężczyzna trzyma w rękach moduł silnika

Ultralekki samolot lub wiatrakowiec z silnikiem diesla – niemożliwe? A jednak! Konstruktorzy z Kalisza połączyli siły z naukowcami z Lublina i pracują nad taką jednostką napędową do statków powietrznych. Spodziewany efekt może zaskoczyć wszystkich miłośników lotów. Nie dość, że silnik zużyje mniej paliwa, to jeszcze będzie emitował mniej dwutlenku węgla.

Czytaj więcej i zobacz film

Pociąg do innowacji

Przetwornice napięciowe zwiększają zasilanie dla pojazdów szynowych

Polska kolej przeżywa renesans. Pociągi nie kojarzą się nam już ze starymi składami i ciasnotą w przedziałach. Na dworcach można spotkać coraz nowsze pojazdy szynowe, wyposażone w darmowe Wi-Fi i gniazdka elektryczne. Firma APS spod Warszawy dba o to, aby podróż była nie tylko wygodna, ale i przyjazna środowisku.

Czytaj więcej i zobacz film