Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Marek Gudków, współwłaściciel firmy Euro Forum

Quizer

Technologie komputerowe to naturalne środowisko dla młodych ludzi. Wykorzystują je nie tylko do rozrywki czy komunikacji, ale równie chętnie do nauki. Elementy zabawy i rywalizacji są często dodatkową motywacją w procesie edukacji. Lubelska firma Euro Forum stworzyła proste narzędzie dostępne dla wszystkich, służące do przygotowywania interaktywnych kursów, prezentacji i quizów.

– Szukając możliwości prezentowania różnych treści w atrakcyjny sposób, stworzyliśmy platformę Quizer. Służy ona do tworzenia i prezentowania treści informacyjnych, edukacyjnych oraz reklamowych. Projekt polegał na przeprowadzeniu badań i stworzeniu funkcjonującego prototypu. Mamy więc rozwiązanie gotowe do wdrożenia u klientów – mówi Marek Gudków, współwłaściciel firmy Euro Forum.

Platforma składa się z dwóch elementów: kreatora i prezentera. Ten pierwszy stanowi interfejs dla administratorów i twórców interaktywnych materiałów multimedialnych. Pracuje się na szablonach i gotowych komponentach. Quiz czy grę edukacyjną można tworzyć od zera – wystarczy przemyślany scenariusz. Prezenter umożliwia aktywne zapoznawanie się z treściami użytkownikom niezalogowanym lub posiadającym konto w systemie (także płatne). Mogą być nimi: uczniowie, studenci, klienci lub pracownicy korporacji i instytucji.

Zdrowa rywalizacja
Quizer daje możliwość udostępniania zadań w trybie multiplayer. Może je rozwiązywać kilka osób jednocześnie, rywalizując ze sobą. Platforma pozwala także na śledzenie postępów.

Platforma świetnie nadaje się – co firma sama przetestowała – do celów edukacyjnych i szkoleniowych. Marek Gudków przekonuje, że firmy mogą wykorzystywać Quizera także do prezentowania własnej oferty. – Każdy produkt może być reklamowany i przedstawiany w formie gier i quizów. Platforma ma wbudowaną możliwość indeksowania przez wyszukiwarki, co znaczenie zwiększa oglądalność treści. Muzea mogłyby z powodzeniem wykorzystywać interaktywne quizy do promowania swojej oferty. Reklamowanie się w taki sposób będzie standardem – uważa szef Euro Forum.

Projekt: Stworzenie innowacyjnej platformy interaktywnej Quizer w wyniku realizacji prac B+R
Wartość: ok. 1,92 mln zł, w tym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR): ok. 1,35 mln zł, Lubelski Program Regionalny