Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Prosto o konkursach Funduszy Europejskich

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju wydało poradnik „Prosto o konkursach Funduszy Europejskich”. Adresatami opracowania są urzędnicy, którzy opracowują dokumenty konkursowe.

Stosowanie czytelnego i zrozumiałego  języka to w okresie 2014-2020 jeden z priorytetów w komunikacji z  potencjalnymi beneficjentami i beneficjentami Funduszy Europejskich. Poradnik wskazuje, w jaki sposób można uprościć teksty towarzyszące wyborowi projektów do dofinansowania oraz motywuje do prostego pisania.

Autorzy podręcznika są związani z Pracownią Prostej Polszczyzny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz są członkami interdyscyplinarnej grupy badawczej Logios Research.

Poradnik wraz z plakatem jest dostępny za darmo również w wersji na urządzenia mobilne.

Wydanie poradnika nie jest jednorazowym działaniem. Planowane są dalsze szkolenia dla osób tworzących dokumenty konkursowe oraz cykliczne monitorowanie przystępności dokumentów tworzonych dla  potencjalnych beneficjentów i beneficjentów.

***

Poradnik "Prosto o konkursach Funduszy Europejskich" jest już drugim opracowaniem dotyczącym upraszczania języka w komunikacji Funduszy Europejskich. Pierwszy "Jak pisać o Funduszach Europejskich" (PDF 9 MB) został opracowany w 2010 r. Opisuje, jak upraszczać teksty informacyjne i promocyjne poświęcone funduszom UE, tworzone przez urzędników. 


Jeszcze więcej o działaniach w zakresie prostego języka:
Prosto o Funduszach Europejskich
Poradnik efektywnego pisania