Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Chłodnia na kołach

Dla firm działających w oparciu o technologię, poszukiwanie nowych kierunków rozwoju to dzisiaj konieczność. Tak właśnie działa firma Wielton z Wielunia. Już teraz jest największym w Polsce producentem przyczep, naczep i zabudów. Postanowiła jednak wejść w nowy, dynamicznie rozwijający się segment rynku – transport chłodniczy.

kolaż zdjęć projektu Chłodnia na kołach

Firma pracuje nad budową nowej chłodni. To pojazd wyposażony w innowacyjne technologie i w pełni dostosowany do oczekiwań klientów. Wielton przygotowuje się do uruchomienia seryjnej produkcji pojazdu.

Założenia konstrukcyjne i prototyp chłodni powstają w nowoczesnym Centrum Badawczo-Rozwojowym. Jest to jedyny taki ośrodek w Polsce, który został wyposażony w symulator drogi do całopojazdowych badań wytrzymałościowych naczep i przyczep.

Jednocześnie Wielton tworzy nowoczesną linię technologiczną do produkcji płyt chłodniczych. Wszystko po to, by wejść w nowy segment produktowy.

Tak dynamiczny rozwój działalności badawczo-rozwojowej firmy nie byłby możliwy, gdyby nie Fundusze Europejskie. By rozwinąć swoją ofertę, Wielton skorzystał z dotacji z Programu Inteligentny Rozwój.

Więcej o tym projekcie przeczytasz na naszej stronie. Znajdziesz tam zdjęcia i krótki film, w którym o tym projekcie opowiada Mariusz Golec, prezes zarządu Wielton S.A.

A jeśli jesteś ciekawy innych innowacji – niekoniecznie z dziedziny technologii – które powstały przy udziale Funduszy Europejskich, odwiedź stronę "Polskie innowacje: krok w przyszłość".

Prezentujemy na niej aż 50 różnych projektów!

Program Inteligentny Rozwój od lat finansuje badania, rozwój i innowacje

Jego założenie to: „od pomysłu do rynku”. Oznacza to wsparcie nowych czy ulepszonych produktów lub usług na każdym etapie: od stworzenia koncepcji, po opracowanie prototypów, aż po ich komercjalizację.

Więcej o programie dowiesz się na stronie: www.poir.gov.pl