Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Wsparcie dla osób powyżej 30. roku życia

Fundusze Europejskie dla osób powyżej 30. roku życia (baner ze zdjęciem ludzi na tle dużego miasta)

Jaką pomoc możesz uzyskać?

Szkolenia, doradztwo, dotację lub pożyczkę na założenie firmy oraz pomoc finansową na początku działania firmy. Podstawowa dotacja wynosi najczęściej ponad 20 tys. zł. Kwoty pożyczek często są wyższe i mogą się różnić w zależności od województwa.

Wystartuj w biznesie!

Załóż i rozwiń własny startup!

Dotacja na założenie firmy

Jeśli ukończyłeś 30 lat, masz możliwość uzyskania dofinansowania na założenie firmy. Warunki dofinansowania mogą się różnić w zależności od województwa. Podstawowe zasady są zawsze takie same: o dotację na założenie firmy możesz się starać, jeśli ukończyłeś 30 lat i nie pracujesz.

Najczęściej musisz też wykazać, że Twoja sytuacja zawodowa nie jest łatwa. Co to dokładnie oznacza? Określa się tak sytuację kobiet, osób, które mają więcej niż 45 lat, osób z niepełnosprawnościami, z niskim wykształceniem, długotrwale bezrobotnych.

Pożyczka

Jeśli ukończyłeś 30 lat, masz pracę i nie należysz do żadnej z powyższych grup, możesz uzyskać pożyczkę na założenie firmy. Co prawda musisz ją zwrócić, ale jest znacznie łatwiej dostępna, procedury są krótsze i prostsze, a warunki spłaty bardzo korzystne.

Jesteś zainteresowana/y? Skontaktuj się ze swoim wojewódzkim urzędem pracy (najczęściej to on odpowiada za wybór instytucji, które udzielają Ci dotacji lub pożyczek). 

Znajdź pracę!

Możesz też zadzwonić lub napisać do Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.

Informacje o aktualnie dostępnych możliwościach wsparcia znajdziesz także w Wyszukiwarce Dotacji.

 Więcej informacji na temat wsparcia znajdziesz w ulotkach: