Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Wsparcie dla osób powyżej 30 roku życia

Jeśli ukończyłeś 30 lat, także masz możliwość uzyskania dofinansowania na założenie firmy. Warunki dofinansowania mogą się różnić w zależności od województwa. Podstawowe zasady są jednak zawsze takie same. Jeśli masz więcej niż 30 lat i nie pracujesz, możesz starać się o dotację na założenie firmy. Najczęściej musisz dodatkowo wykazać, że Twoja sytuacja zawodowa nie jest łatwa.

Co to oznacza? Tak określona została sytuacja kobiet, osób mających więcej niż 45 lat, osób z niepełnosprawnościami, z niskim wykształceniem, niepracujących  od dłuższego czasu. Jeśli pracujesz lub nie wpisujesz się w żadną z tych grup, będziesz mógł uzyskać pożyczkę na założenie firmy. Co prawda musisz ją zwrócić, ale jest znacznie łatwiej dostępna, procedury są krótsze i prostsze, a warunki spłaty bardzo korzystne.

Znajdź pracę!

Jaką pomoc możesz uzyskać?

Szkolenia, doradztwo, dotację lub pożyczkę na założenie firmy, pomoc finansową na początku działania firmy. Podstawowa dotacja najczęściej wynosi ponad 20 tys. zł. Kwoty pożyczek często są wyższe i mogą się różnić w zależności od województwa.Skontaktuj się ze swoim wojewódzkim urzędem pracy (najczęściej to on odpowiada za wybór instytucji, które udzielają Ci dotacji lub pożyczek).

Wystartuj w biznesie!

Załóż i rozwiń własny startup!

Możesz też zadzwonić lub napisać do Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.

Informacje o aktualnie dostępnych możliwościach wsparcia znajdziesz także w Wyszukiwarce Dotacji.

 Więcej informacji na temat wsparcia znajdziesz w ulotkach: