Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Artur Marcinkowski

Artur Marcinkowski

Założyciel Fundacji Widzialni. Związany z digitalem ponad 20 lat. Wizjoner i kreator dostępności cyfrowej w Polsce. Odznaczony Medalem Kopernika za rozwój bankowości cyfrowej. Z pasji do dostępności mówi o sobie Accessibility Evangelist.

Fundacja Widzialni to lider dostępności cyfrowej na polskim rynku.Jesteśmy doświadczonym audytorem serwisów internetowych, aplikacji mobilnych oraz firmą szkoleniowo-wdrożeniową pod kątem dostępności cyfrowej.Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu, jako promotor edukacji oraz rzetelny partner w sektorze publicznym i biznesowym, wnieśliśmy duży wkład, by uczynić nasze otoczenie bardziej dostępnym dla każdego, bez względu na ograniczenia.Mając na uwadze, że tylko powszechne zmiany powodują trwałą poprawę dostępności w czasie, rozumiemy potrzebę wdrożenia nowego prawa w Polsce.Jako odpowiedzialny i doświadczony gracz rynkowy widzimy możliwość realizacji tego procesu z satysfakcją dla wszystkich zaangażowanych stron. Wraz czterema rozpoznawalnymi ambasadorami dostępności w Polsce – Allegro, Microsoft Polska, Santander Bank Polska i Orange Polska – postanowiliśmy podjąć szczytną inicjatywę zjednoczenia liderów polskiego biznesu w ramach Business Accessibility Forum – BAF. W BAF mamy przyjemność gościć organizacje, dla których innowacyjność i technologia idą w parze z inkluzywnym podejściem współczesnego świata.W BAF dzielimy się opiniami dotyczącymi Europejskiego Aktu o Dostępności w kontekście polskiego biznesu. Konstruujemy wnioski, spisujemy najlepsze praktyki i wymieniamy się doświadczeniami. Omawiamy potrzeby w zakresie dostępności, kompetencje, możliwości i gotowość rynku do zmian. Przekładamy na język operacyjny, przydatne narzędzia dostępności, aby wprowadzić na rynek optymalne rozwiązania wdrożeniowe związane z nowymi przepisami dostępności dla biznesu.Dążymy do zauważalnej poprawy dostępności biznesu w całym kraju przy jednocześnie przyjaznych i rozsądnych przepisach prawa.

Jesus Hernandez Galan

Jesus Hernandez Galan

Doktor inżynier z wybitnymi kwalifikacjami. Ponad 30 lat pracy w dziedzinie innowacji i dostępności prowadząc zróżnicowane zespoły, w latach 2000-2003 jako dyrektor generalny i prezes zarządu firmy konsultingowej Vía Libre. Pod koniec 2022 roku został mianowany dyrektorem Europejskiego Centrum Dostępności, co łączy się z jego obecną pracą jako dyrektor ds. dostępności i innowacji w Fundacji ONCE, którą to funkcję pełni od 2003 roku.Jest ekspertem w dziedzinie zarządzania biznesem i innowacjami, profesjonalnym trenerem i mówcą.

Katarzyna Dinst

Katarzyna Dinst

Certyfikowana trenerka biznesu, ekspertka ds. dostępności, edukatorka, prelegentka.

Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu uniwersalnego projektowania, obsługi klientów ze szczególnymi potrzebami oraz dostępnej komunikacji. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z szerszym gronem odbiorców w ramach prowadzonych szkoleń, warsztatów, konsultacji oraz konferencji.

7-godzinny czas pracy dla pracownika z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności nie uważa za przywilej. Jak sama twierdzi w 7 godzin wykonuje zadania, na które inni pracownicy mogą przeznaczyć 8 godzin.

Od 2017 roku prowadzi kanał na YouTube Kasia Działa, poświęcony edukacji na temat niepełnosprawności.

Po godzinach pracy angażuje się w projekty związane z wzrostem wiedzy oraz świadomości o niepełnosprawności wśród najmłodszych – prowadzi prelekcje w szkołach. W wolnym czasie pochłania książki (poruszające tematykę różnorodności), ogląda seriale nordic noir, podróżuje oraz pływa.

dr hab. inż Katarzyna Jach, prof. uczelni

Katarzyna Jach

Pełnomocniczka rektora ds. osób z niepełnosprawnościami na Politechnice Wrocławskiej, liderka zespołu Liderów Dostępności. Kieruje Zespołem Psychologii i Ergonomii w Katedrze Systemów Zarządzania i Rozwoju Organizacji oraz Laboratorium Ergonomii na Wydziale Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Jej badania koncentrują się na ergonomii i interakcji człowiek-komputer, szczególnie w kontekście osób o ograniczonych możliwościach funkcjonalnych. 

Konrad Fijołek

Konrad Fijołek

Konrad Fijołek urodził się w 1976 roku w Rzeszowie. Jest absolwentem IV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie i Wydziału Socjologii Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie. W 2018 roku uzyskał tytuł Executive Master of Business Administration w Apsley Business School of London.

W latach 1998 – 2021 radny miasta Rzeszowa. W latach 2006–2010 przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, a od 2010 roku wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa. 

Od wielu lat tworzy liczne inicjatywy na rzecz mieszkańców. W 2015 r. powołał jeden z pierwszych ruchów miejskich w Rzeszowie – „Rzeszów Smart City”. Ruch stał się m.in. propagatorem wykorzystania nowoczesnych technologii w zarządzaniu miastem.  Jest współautorem pionierskiego projektu Urban Lab, miejskiego laboratorium w centrum Rzeszowa. Miejsca otwartego dla ambitnych i kreatywnych ludzi, którzy chcą wpływać na jakość życia w mieście. Pomaga w tym zespół naukowców, osób z organizacji pozarządowych oraz biznesu. Wszystko po to, by rozwiązywać lokalne problemy i ułatwiać życie miejscowej społeczności.

W dniu 13 czerwca 2021 roku wygrał w I turze przedterminowe wybory na Prezydenta Miasta Rzeszowa.     

Krzysztof Michałkiewicz

Krzysztof Michałkiewicz

Socjolog, poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. W latach 2005-2006 minister pracy i polityki społecznej. W latach 2015-2019 sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, pełnomocnik rządu do spraw osób niepełnosprawnych. Od 2019 r. prezes zarządu PFRON.

Łukasz Wysocki

Łukasz Wysocki

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Wraz z zoną Dorotą w 2008 roku zostali rodzicami Filipa, który po 8 miesiącach okazał się być chorym na Rdzeniowy Zanik Mięśni. Od tego czasu zmagając się na co dzień z chorobą, zdobywali doświadczenie odnośnie do potrzeb funkcjonalnych osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Zawodowo odpowiadał całościowo za przygotowanie i przeprowadzenie Finałowego Turnieju UEFA Euro 2012 w Gdańsku ze strony UEFA. Od 2014 roku pracuje jako Prezes Zarządu w Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Od 2018 roku wraz z żoną rozwijają markę modową dedykowana osobom z niepełnoprawnościami FUNWEAR.

Marta Mikliszańska

Marta Mikliszańska

Marta Mikliszańska jest ekspertką ds. publicznych i odpowiada za politykę publiczną oraz obszar zrównoważonego rozwoju w Allegro.pl. Ma wieloletnie doświadczenie w organizacjach biznesowych i administracji parlamentarnej. Przed dołączeniem do Allegro w 2018 r., doradzała wielu polskim i międzynarodowym firmom m.in. z sektora IT w budowaniu relacji rządowych i tworzeniu strategii komunikacyjnych. Ukończyła stosunki międzynarodowe i studia latynoamerykańskie na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia europejskie w Krajowej Szkole Administracji Publicznej; była także stypendystką Rządu Brytyjskiego na London School of Economics.

Marta Zając

Marta Zając

kobieta z niepełnosprawnością, edukatorka i promotorka aktywności społecznej i zawodowej wśród osób z niepełnosprawnyościami. Autorka bloga Wonder Woman on Wheels by Marta Zając, obecnie aktywna na swoim Instagramie oraz profilu LinkedIn. Zaangażowana w tematykę związaną z dostępnością wydarzeń kulturalnych, asystencją osobistą dla niesamodzielnych osób z niepełnosprawnością oraz inkluzywnością i diversity. Jej pasją jest promowanie sportów adaptowanych i różnego rodzaju aktywności - narciarstwo adaptowane, nurkowanie HSA, podróże. Prelegentka TEDx. Zawodowo - pracuje w międzynarodowej korporacji jako project managerka.

Magdalena Janczewska

Magdalena Janczewska

Prezeska Fundacji Pro Cultura, redaktorka naczelna SoVo - dostępnego radia internetowego. Ekspertka ds. komunikacji społecznej, kształtowania wizerunku oraz trenerka kompetencji medialnych i cyfrowych.

Z trzecim sektorem związana od 6 lat. Współautorka koncepcji projektów realizowanych z Programu Polska Cyfrowa o łącznym budżecie blisko 13 mln. zł. Uważa dostępność do kultury oraz nowych mediów za jedno z podstawowych praw współczesnego człowieka. Jako osoba z niepełnosprawnością jest szczególnie wrażliwa na potrzeby osób wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem. W 2020 roku za swoje działania została wyróżniona w XII edycji konkursu Bizneswoman Roku w kategorii „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu”. Absolwentka europeistyki i marketingu politycznego na Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora. Dziennikarka z wieloletnim stażem. Była ekspertka ds. społeczno-gospodarczych w Konfederacji Pracodawców Polskich (obecnie Pracodawcy RP) oraz rzeczniczka prasowa McCann Worldgroup Polska.

Przez pięć lat pełniła funkcję doradczyni burmistrza Miasta Józefowa ds. komunikacji społecznej i prowadziła konsultacje społeczne dotyczące ważnych problemów w gminie.Prowadzi wykłady i warsztaty dotyczące komunikacji społecznej, technik dziennikarskich, kreatywnego pisania, wystąpień publicznych i storytellingu.

Dr Michał Mazur

Michał Mazur

Doktor nauk o polityce, polityk społeczny, koordynator dostępności Ministerstwa Zdrowia i Kierownik projektu „Dostępność Plus dla zdrowia”, doradca ds. społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw. 

Michał Mazur zajmuje się zawodowo działaniami na rzecz osób z niepełnosprawnościami od ponad 15 lat, pracując w przeszłości w tym obszarze jako wykładowca, m.in. w Kolegium Pracowników Służb Społecznych, na Uniwersytecie Warszawskim, w Warszawskim Centrum Pomocy Rodzinie, jak i na szczeblu administracji samorządowej w zespole Pełnomocnika Prezydenta m.st. Warszawy ds. Równego Traktowania w Urzędzie m.st. Warszawy. Jako wieloletni doradca ds. CSR doradzał przedsiębiorstwom, w jaki sposób uwzględniać w strategiach CSR aspekty dostępności i niepełnosprawności.

Rich Donovan

Rich Donovan

Rich Donovan jest dyrektorem generalnym The Return on Disability Group i uznanym na całym świecie ekspertem w dziedzinie zbliżenia niepełnosprawności, zachwytu użytkowników i projektowania doświadczeń. Od ponad 17 lat definiuje i uwalnia potencjał rynku osób z niepełnosprawnościami. W książce "Unleash Different" Rich dzieli się swoją wizją osób z niepełnosprawnościami jako potężnej siły w globalnej gospodarce.

Został uznany za jednego z 50 najbardziej wpływowych ludzi z niepełnosprawnością na świecie przez brytyjską organizację Powerful Media i Shaw Trust w październiku 2016 roku. W lutym 2022 roku, na mocy Order in Council, rząd Ontario wyznaczył Richa do przeglądu ustawy o dostępności dla osób z niepełnosprawnościami (Accessibility for Ontarians with Disabilities Act, AODA). Rich założył The Return on Disability Group w 2008 roku, aby zapewnić klientom z sektora korporacyjnego i publicznego spostrzeżenia i korekty projektowe w celu zmaksymalizowania doświadczenia i wartości interesariuszy. RoD dostarcza zastrzeżonych i sprawdzonych procesów, które przekładają czynniki związane z doświadczeniem niepełnosprawności na konkretne działania, które tworzą trwałą wartość. Zespół ten jest poszukiwany przez liderów biznesowych i rządowych w zakresie spostrzeżeń, projektowania i realizacji działań na rynku osób z niepełnosprawnościami. W 2006 r. Rich założył Lime, wiodącą firmę rekrutacyjną w sektorze usług dla osób z niepełnosprawnościami, gdzie współpracował z Google, PepsiCo, Merrill Lynch, IBM, TD Bank i innymi firmami, pomagając im przyciągnąć największe talenty z rynku usług dla niepełnosprawnych.

Rich ma łącznie 25 lat doświadczenia w zarządzaniu portfelem i ryzykiem inwestycyjnym. Jako Proprietary Trader i Portfolio Manager w Merrill Lynch, Rich osiągał stałe wyniki koncentrując się na strategiach makro z uwzględnieniem zdarzeń, wykorzystując indeksy giełdowe jako podstawowe narzędzie. Rich posiada tytuł MBA z Columbia Business School. Jest zapalonym żeglarzem i dumnym ojcem swojego syna, Mavericka, wraz ze swoją partnerką we wszystkim, Jenn. Jest osobą z niepełnosprawnością.

Stephane Leblois

Stephane Leblois

Stephane Leblois od dziesięciu lat pracuje na rzecz praw i integracji osób z niepełnosprawnościami. Jego główne obszary zainteresowań to dostępność cyfrowa, edukacja włączająca i zatrudnienie. Wcześniej pełnił funkcję głównego eksperta ds. zatrudnienia w The Arc of the United States, konsultując się z firmami sektora prywatnego i publicznego w zakresie zatrudniania osób z niepełnosprawnościami oraz opracowywania produktów i usług sprzyjających integracji. Stephane założył pionierską drużynę Washington Wolfpack RFC, pierwszą w USA drużynę integracyjną, i jest członkiem Komitetu ds. Różnorodności i Integracji w USA Rugby, krajowym organie zarządzającym tą dyscypliną sportu.

Misją Valuable 500 jest wykorzystanie siły biznesu do wprowadzania trwałych zmian dla 1,3 miliarda ludzi na całym świecie, żyjących z niepełnosprawnością.Wspierany przez partnerów strategicznych, zespół Valuable 500 współpracuje i łączy się z 500 najbardziej wpływowymi globalnymi firmami na rzecz integracji osób z niepełnosprawnościami. Opracowują oni Program Transformacji, który będzie napędzał zmiany systemowe i sprawi, że biznes będzie bardziej integrował te osoby.

Weronika Bajbak

Weronika Bajbak

Weronika Bajbak (Kuna) od niemal 3 lat jest dyrektorką ds. relacji z admistracją publiczną w Microsoft Polska, jednocześnie pełniąc funkcję Liderki dostępności w polskim oddziale firmy.

Przed dołączeniem do Microsoft Weronika Bajbak (Kuna) była dyrektorem działu Digital & Fintech w CEC Government Relations. Zajmowała się m.in. konsultingiem i doradztwem dla firm w zakresie polityki publicznej, relacji z rządem oraz komunikacji strategicznej. Była współzałożycielką ImpactCEE, największego polskiego wydarzenia poświęconego gospodarce cyfrowej, gdzie szefowała działowi Government Affairs, ściśle współpracując z administracją publiczną w zakresie cyfrowej transformacji tego sektora.

Weronika Bajbak Kuna jest absolwentką stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Uniwersytetu Masaryka w Brnie. Była także doktorantką na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.