Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Załóż start-up bez falstartu

Masz nietuzinkowe pomysły? Niektóre z nich, przy odpowiednim wsparciu, można zrealizować i przekuć w dochodowy biznes. Tu z pomocą przychodzą Fundusze Europejskie

Platformy startowe dla nowych pomysłów

Program Polska Wschodnia oferuje młodym ludziom kompleksowe wsparcie w tworzeniu i rozwoju startupów. Pomoc uzyskasz w ośrodkach innowacji (parki technologiczne, inkubatory) z Polski Wschodniej, realizujących specjalny projekt „Platformy startowe dla nowych pomysłów”. Z ich oferty będziesz mógł skorzystać, jeśli masz mniej niż 35 lat, masz innowacyjny pomysł na biznes i chcesz otworzyć firmę we wschodniej Polsce. Są to województwa: lubelskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko – mazurskie. Co możesz zyskać? Będziesz miał zapewniony dostęp do infrastruktury (np. stanowisko pracy), mentoringu, coachingu oraz innych usług niezbędnych do rozwinięcia nowego pomysłu biznesowego. Następnie, kiedy Twoja firma będzie już gotowa do wejścia na rynek, będziesz mógł uzyskać dofinansowanie na rozwój swojej działalności.  Szczegóły znajdziesz na stronie programu Polska Wschodnia oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Infografika przedstawiająca etapy wsparcia w ramach Platform startowych dla nowych pomysłów

Starter oraz BizNest

W Programie Inteligentny Rozwój znajdziesz instrumenty: Starter oraz BizNest - oba adresowane do młodych firm typu start-up. Bezpośrednią pomoc uzyskasz od wyłonionych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości funduszy zalążkowych, funduszy venture capital czy sieci aniołów biznesu (czyli inwestorów wspierających wartościowe pomysły potencjalnych przedsiębiorców lub młodych firm). Jeśli masz innowacyjny pomysł na firmę, możesz zgłosić się do któregoś z nich. Wybiorą one najciekawsze pomysły, które przejdą tzw. preinkubację. Polega ona na badaniach i analizach, które pozwolą ustalić, czy Twoje rozwiązanie ma potencjał i może przynieść zysk. Jeśli przeprowadzone analizy będą rokujące, inwestor pomoże Ci założyć i rozwinąć firmę. Będziesz mógł zawiązać spółkę i dostać zasilenie kapitałowe na start biznesu. Zarówno Starter, jak i BizNest uruchomione zostaną w 2016 r. Dodatkowych informacji szukaj na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.