Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Przedsiębiorco nie czekaj do wakacji! Już teraz sięgnij po środki unijne dla swojej firmy

Niedługo rozpoczną się wakacje, ale dla wielu przedsiębiorców sezon od czerwca do sierpnia to najgorętszy czas w firmie. Podobnie jest z konkursami na Fundusze Europejskie, które nie zwalniają tempa w tym okresie.  

W czerwcu otwiera się 49 nowych naborów dla przedsiębiorców. W sumie dla firm trwa aż 135 konkursów, w tym: 34 z programów ogólnopolskich, 91  z programów regionalnych i 10 z programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej. 

Dotacje unijne czekają na przedsiębiorców, którzy chcą zainwestować w badania, efektywność energetyczną, rozwój informatyczny, promocję firmy za granicą, czy współpracę międzynarodową. 

Sprawdź aktualną ofertę! Poniżej najważniejsze informacje o wybranych konkursach. 

Badania i rozwój

Badania i rozwój

Chcesz odnieść sukces na rynkach Ameryki Północnej? Ze wsparciem oraz pomocą ekspertów będzie to dużo prostsze! Właśnie ruszył konkurs „Polskie Mosty Technologiczne” dotyczący rynków Kanady, Stanów Zjednoczonych oraz Meksyku. Projekt zakłada stworzenie oraz pomoc w ekspansji na wybranym rynku.

Grant, który możesz otrzymać (pomoc de minimis), nie może przekroczyć kwoty 200 tys. euro, a w przypadku działalności w sektorze transportu drogowego towarów – 100 tys. euro.

Grant możesz przeznaczyć m.in. na usługi eksperckie na potrzeby budowania strategii ekspansji oraz oceny merytorycznej przygotowywanych planów ekspansji.

Więcej informacji o konkursie

Jeszcze do końca czerwca przedsiębiorcy i konsorcja przedsiębiorstw mogą wziąć udział w konkursie na badania przemysłowe lub eksperymentalne prace rozwojowe z tzw. szybkiej ścieżki w konkursie z Programu Inteligentny Rozwój, organizowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. To przyspieszona ocena wniosków o dotację.

Minimalne dofinansowanie, jakie można otrzymać wynosi 5 mln zł (sam przedsiębiorca) lub 10 mln zł (konsorcja). Ważna informacja - projekt musi obejmować eksperymentalne prace rozwojowe.

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa należące do ponadregionalnego powiązania kooperacyjnego zapraszamy do udziału w konkursie na wdrażanie innowacyjnych produktów lub usług. Dotację możecie przeznaczyć na zakup praw patentowych, know-how czy na wydatki inwestycyjne.    

Zarówno mikro, mali i średni przedsiębiorcy, jak i duże firmy mogą startować w konkursie w województwie kujawsko-pomorskim na wsparcie procesów B+R. Minium 200 tys. euro dofinansowania możesz uzyskać na stworzenie, rozwój zaplecza badawczo-rozwojowego lub na prowadzenie prac badawczo-rozwojowych. Masz czas do 29 czerwca. 

Energetyka

Energetyka

Jeśli jesteś dużym przedsiębiorcą i chcesz poprawić efektywność energetyczną w swojej firmie, teraz masz okazję pozyskać środki unijne właśnie na takie inwestycje. Przez dwa miesiące otwarte są konkursy z obszaru efektywnej dystrybucji ciepła i chłodu. Jeden z konkursów dotyczy projektów z wszystkich województw, oprócz śląskiego. Natomiast dotację unijną dla inwestycji z województwa śląskiego można pozyskać w osobnym konkursie

Co podlega dofinansowaniu? M.in. przebudowa systemów ciepłowniczych i sieci chłodu, czy budowa przyłączy i podłączenie budynków do sieci ciepłowniczej.  

Chcesz zastosować odnawialne źródła energii, wymienić maszyny na bardziej energooszczędne, zmodernizować linie produkcyjne na bardziej efektywne energetycznie? Do 10 mln zł wydatków kwalifikowalnych mogą otrzymać mikro, małe i średnie firmy z województwa małopolskiego na poprawę efektywności energetycznej swojej firmy.

Sprawdź szczegóły na stronie Regionalnego Programu Województwa Małopolskiego

Rozwój firmy

Rozwój firmy

Masz firmę i działasz w województwie warmińsko-mazurskim? Prawie 40 mln złotych czeka na małych i średnich przedsiębiorców, którzy chcą zwiększyć udział technologii informacyjno-komunikacyjnych w zarządzaniu. Systemy zarządzania np. do kontaktów z klientami lub systemy zarządzania finansowo-księgowe pozwolą Ci obniżyć koszty i usprawnić działalność.

Sprawdź szczegóły

Współpraca międzynarodowa

Współpraca międzynarodowa

Przedsiębiorcy, którzy mają doświadczenie w tworzeniu rozwiązań w sferze społecznej, jeszcze do końca czerwca mają szansę na sięgnięcie po dotację na ten cel. Chodzi o projekty dotyczące nowych rozwiązań we współpracy z partnerem zagranicznym z kraju członkowskiego UE. Nowe rozwiązania czyli takie, które w całości lub w części nie występują dotychczas w Polsce.  

Trwający konkurs dotyczy opracowania metod przeciwdziałania przemocy w rodzinie, a także metod rozwiązywania problemu bezdomności. W szczególności chodzi o pomoc w wychodzeniu z bezdomności.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą z województwa opolskiego, do 25 czerwca możesz złożyć wniosek na promocję przedsiębiorstwa w Polsce i za granicą poprzez udział w np. targach lub pokazach technologii. Wsparcie uzyskasz też na opracowanie nowych modeli biznesowych m.in. opracowanie strategii dla działań międzynarodowych. 

Poznaj szczegóły

To tylko wybrane przykłady konkursów. Jeśli jesteś zainteresowany, szczegółowe informacje o wszystkich trwających naborach znajdziesz poniżej:

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Przyjdź, zadzwoń lub wyślij maila bezpośrednio do instytucji organizującej konkurs lub Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Pracownicy i konsultanci udzielą Ci bezpłatnych informacji.

Za miesiąc kolejne informacje o nowych naborach unijnych! Zapraszamy do śledzenia strony.