Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Pomocne fundusze

Życie pisze najbardziej zaskakujące scenariusze, niestety również te trudne i niechciane. Właśnie teraz staramy się sprostać wyzwaniu, które stanęło na naszej drodze. To wszechobecny koronawirus, odmieniany przez wszystkie przypadki, pojawiający się w każdej dziedzinie życia społecznego, rodzinnego, czy biznesowego. Trzeba się przystosować, zmienić przyzwyczajenia, często przebranżowić. Pomogą nam w tym Fundusze Europejskie.

W maju ruszają nowe nabory z programów regionalnych oraz krajowych. Wiele konkursów kierowanych jest  do przedsiębiorców i instytucji ochrony zdrowia. O wsparcie mogą starać się również jednostki samorządu terytorialnego oraz  uczelnie wyższe. 

Cała oferta obejmuje 46 naborów z programów ogólnopolskich, 110 z programów regionalnych oraz  2 z EWT.

W tym miesiącu można składać wnioski dotacyjne głównie w obszarach: zdrowia efektywności energetycznej, B+R, innowacji, cyfryzacji, edukacji i nauki.  Zapoznaj się z majowymi konkursami i odkryj nowe możliwości rozwoju!

Podmioty lecznicze, poradnie zdrowia psychicznego, zakłady opieki zdrowotnej, JST

Zdrowie

Skuteczna walka z pandemią jest możliwa wtedy, gdy służba zdrowia posiada odpowiednie wyposażenie, oraz środki ochrony.Obecnie w regionach udzielane jest wsparcie projektów dotyczących  inwestycji w infrastrukturę ochrony zdrowia oraz zakup niezbędnego wyposażenia dla potrzeb walki z epidemią Covid-19.

Więcej informacji o konkursach w poszczególnych województwach:

Mówimy  o tym wszyscy. O zdrowiu. Wiemy, że jest najważniejsze, nie tylko fizyczne, ale również psychiczne.Żeby o nie zadbać, szczególnie w grupie dzieci i młodzieży, powstanie  Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży (ŚCZP DiM), obejmujące trzy zintegrowane rodzaje działań: profilaktykę zaburzeń zdrowia psychicznego, usługi medyczne oraz oparcie społeczne.

Więcej informacji na temat konkursu

Przedsiębiorcy, jednoski naukowe

badania i rozwój

Koronawirus – to wciąż temat numer jeden. Teraz dostępne są środki na  badania przemysłowe i/lub eksperymentalne prace rozwojowe poświęcone przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się wirusów, ze szczególnym uwzględnieniem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Więcej informacji o konkursie

Także uczelnie wyższe, mogą przyczynić się do walki z koronawirusem pracując nad projektami B+R.

Projekty mają dotyczyć tworzenia, testowania lub weryfikacji pomysłów, technologii, rozwiązań, których niezwłoczne wdrożenie zwiększy zdolność podmiotów z terenu województwa zachodniopomorskiego do:

  • walki ze skutkami wystąpienia COVID-19,
  • zapobiegania rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Więcej informacji  o konkursie „Odpowiedzialny społeczny PROTO_LAB"

Innowacje

Potrzebujemy, szczególnie teraz, nowych pomysłów, rozwiązań, które pozwolą na lepszą adaptację do otaczającej nas rzeczywistości.

W Platformach startowych otrzymasz ekspercką pomoc i rozwiniesz swój pomysł na produkt lub usługę w rentowny model biznesowy. Tam menadżer inkubacji przygotuje szczegółowy plan rozwoju Twojego pomysłu. Po jego realizacji i uzyskaniu pozytywnej rekomendacji możesz starać się o 1 mln złotych na rozwój swojego biznesu w ramach konkursu Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej.

Więcej informacji o platformach startowych

Jednostki samorządu terytorialnego, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe

Efektywność energetyczna

Jeśli planujecie kompleksową modernizację energetyczną  wielorodzinnych budynków mieszkaniowych w woj. śląskim, warto zapoznać się z ofertą  wsparcia przeznaczonego między innymi na:

  • ociepleniu obiektu,
  • wymianę dachu, okien, drzwi zewnętrznych oraz oświetlenia na energooszczędne,
  • wymianę systemów wentylacji i klimatyzacji oraz zastosowaniu systemów zarządzania budynkiem,
  • wymianę systemów centralnego ogrzewania na nowe, bardziej ekologiczne.

Więcej informacji o konkursie

O efektywność energetyczną można zadbać również dzięki energooszczędnemu oświetleniu ulic i dróg publicznych.Konkurs, realizowany w woj. dolnośląskim, zakłada przebudowę oświetlenia ulicznego w gminach miejskich i miejsko-wiejskich, obejmującego wymianę elementów lub budowę nowej infrastruktury, m.in. opraw, słupów, okablowania, czujników, central sterujących itp.

Więcej o konkursie

Jednostki samorządu terytorialnego

Cyfryzacja

Technologie cyfrowe. Przy zaistniałej sytuacji są niezbędne. Dzięki cyfryzacji pracujemy, uczymy się on-line i bez wyjścia z domu udaje nam się załatwić wiele innych, ważnych spraw.

Aby zapewnić dostęp on-line przy nauczaniu, nadal trwa konkurs „Zdalna szkoła”. Umożliwia  on sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.

Więcej informacji o konkursie

Uczelnie wyższe

Dostępność

Obecnie uczelnie są zamknięte. Kiedy wszystko jednak wróci do normy, dobrze byłoby wrócić na uczelnię dostępną dla wszystkich.  O szkołach wyższych bez barier – nie tylko tych architektonicznych – marzy wiele osób z niepełnosprawnościami, które chcą się kształcić.  

Fundusze Europejskie pomagają uczelniom we wprowadzaniu zmian w obszarze  dostępności komunikacyjnej, procedur kształcenia, czy dostosowywania rozwiązań architektonicznych. Tak, by ułatwić studentom z różnymi potrzebami równy dostęp do kształcenia.

Więcej informacji o konkursie

Poznaj szczegóły

To tylko wybrane przykłady konkursów. Jeśli jesteś zainteresowany, szczegółowe informacje o wszystkich trwających naborach znajdziesz poniżej:

Te dane dostępne są również na portalu Funduszy Europejskich, w zakładce „Zobacz ogłoszenia o naborach wniosków”.

W znalezieniu oferty odpowiedniej dla Twoich potrzeb pomoże także Wyszukiwarka Dotacji.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

 Przyjdź, zadzwoń lub wyślij maila bezpośrednio do instytucji organizującej konkurs lub Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Pracownicy i konsultanci udzielą Ci bezpłatnych informacji.

 Za miesiąc kolejne informacje o nowych naborach unijnych!