Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Odcinek S3 częściowo udostępniony dla ruchu

20 listopada 2020 r. oddano do ruchu jedną jezdnię drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłem Polkowice Południe a węzłem Lubin Północ o długości około 6 km.

Udostępniona została jezdnia południowa tj. jezdnia w kierunku Legnicy, wyposażona w trzy pasy ruchu oraz pas awaryjny. Ruch będzie odbywał się w obu kierunkach z wykorzystaniem pasów zewnętrznych tj. pasa prawego i lewego, natomiast pas środkowy zostanie wydzielony i będzie mógł zostać wykorzystany przez służby ratunkowe w przypadku zdarzenia drogowego.

Oddany do ruchu odcinek jest częścią inwestycji dofinansowanej ze środków unijnych w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Projekt Budowa drogi S3 Nowa Sól – Legnica (A4), odc. Kaźmierzów – Legnica (A4) w znacznym stopniu przyczyni się do poprawy stanu połączeń drogowych w sieci TEN-T i poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Efektem realizacji projektu będzie nowowybudowany odcinek drogi ekspresowej o dużej przepustowości, co poprawi warunki ruchu nie tylko w ciągu drogi nr 3, ale także na drogach alternatywnych na kierunku północ – południe w okolicach Lubina i Legnicy. Poziom swobody ruchu na projektowanej drodze ekspresowej zapewni odpowiedni komfort i warunki ruchu dla wszystkich użytkowników drogi.

Koszt całkowity projektu wynosi 1,96 mld zł, z czego dofinansowanie unijne to ponad 987 mln zł.