Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Nagroda Dobry Wzór 2019 dla beneficjenta Programu Polska Wschodnia!

Firma Don-Kwiat z Kraśnika została laureatem konkursu Dobry Wzór 2019. Nagrodzony wzór przemysłowy to osłonki na doniczki POPPY , które powstały dzięki dofinansowaniu Programu Polska Wschodnia.

Osłonki zostały wyróżnione ze względu na wyjątkowy związek pomiędzy  aspektem ekonomicznym, a użytecznością i estetyką. Jury zwróciło uwagę na potencjał produktu: "(…) łatwe w montażu osłonki pozwolą na zakomponowanie zielonych ścian w domu, biurze i wszędzie tam, gdzie na co dzień brak nam kontaktu z zielenią".

Firma Don-Kwiat skorzystała z dofinansowania Programu Polska Wschodnia w działaniu 1.4. Wzór na konkurencję. Dzięki dotacji przeprowadzono analizę potrzeb wzorniczych przedsiębiorstwa. Na tej podstawie powstała strategia wzornicza – plan dalszych działań i kierunków rozwoju firmy w obszarze wzornictwa. Jednym z elementów strategii było zaprojektowanie i wprowadzenie do oferty nowych produktów, między innymi osłonek POPPY.

Do przygotowania strategii wzorniczej i wzorów nowych produktów zaproszono projektantów ze studia KABO&PYDO. Oprócz nagrodzonych w konkursie osłonek POPPY, efektem współpracy są innowacyjne doniczki produkcyjne i ozdobne oraz tacki transportowe. Dzięki dotacji odświeżono również wygląd marki - na nowocześniejszy, bardziej dostępny i lepiej rozpoznawalny przez klientów.

Łączna wartość dofinansowania UE z Programu Polska Wschodnia to ponad 3 mln zł.

Osłonki na doniczki POPPY

zdjęcie: Instytut Wzornictwa Przemysłowego

Trwa konkurs o dotację

Wciąż trwa konkurs o dotację dla firm w II etapie działania Wzór na konkurencję Programu Polska Wschodnia. O dofinansowanie mogą starać się firmy, które ukończyły I etap działania i opracowały strategię wzorniczą. Środki pozyskane w II etapie – nawet 3 mln zł – pozwolą firmie na realizację działań zawartych w strategii. Konkurs potrwa do lipca 2020 r. Nabór wniosków prowadzi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Zobacz materiały konferencyjne Opłacalność inwestycji we wzornictwo

Poznaj pozostałych laureatów konkursu Dobry Wzór 2019