Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Interaktywna rzeźba multimedialna – Wawel dla dzieci

Z czym kojarzy Wam się Kraków? Obwarzanki, Sukiennice, Kościół Mariacki i… oczywiście Wawel! Zamek Królewski na Wawelu wraz z wawelskim wzgórzem, to jedno z tych miejsc, które mają największe znaczenie historyczne i kulturalne dla Polski. Dawniej była to siedziba królów, a teraz jedno z najważniejszych muzeów w kraju!

Co ciekawe, Fundusze Europejskie wspierają takie miejsca. Wspólnie poznajmy wawelskie atrakcje dla dzieci, dofinansowane z Programu Infrastruktura i Środowisko.

Jeśli wybieracie się na Wawel, to koniecznie zajrzyjcie do strefy dla dzieci, ponieważ czeka tam na Was interaktywna rzeźba multimedialna. Model wzgórza wawelskiego pozwala zaangażować Wasze zmysły – wzroku, słuchu i dotyku. Dzięki specjalnej instalacji, z makiety może korzystać kilka osób jednocześnie. Co więcej, przestrzenną mapę możecie obracać, ale też zmieniać jej rozmiar przy pomocy intuicyjnych gestów. Poszczególne elementy makiety są podpisane, a w rzeczywistości podpisy są przyciskami. Po dotknięciu wybranej części wawelskiego wzgórza zostanie ona podświetlona, a Wy będziecie mogli przeczytać opis danego miejsca, czyli jego najważniejsze cechy, historię i ciekawostki.

Chcecie zobaczyć jak wygląda interaktywna rzeźba? Zajrzyjcie na stronę internetową.