Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Fundusze na innowacje

Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Biuletynu Fundusze Europejskie w Polsce. Pokazujemy w nim możliwości sięgania po fundusze unijne na szeroko rozumianą innowacyjność.  

W ciągu najbliższych 5 lat na politykę proinnowacyjną zostanie przeznaczone ponad 15 mld euro, które będą napędzały inwestycje w polskich firmach i instytucjach. Głównym źródłem wsparcia innowacji w latach 2014-2020 będzie Program Inteligentny Rozwój. Ponad 8,5 mld euro trafi do przedsiębiorców zarówno małych, średnich i dużych firm, jednostek naukowych, szkół wyższych, a także instytucji wspierających prowadzenie działalności gospodarczej.

Przedsiębiorcy mogą wykorzystywać środki z programu na rozwój nowych produktów i usług oraz wprowadzenie ich na rynek - w biuletynie przedstawiono szereg przykładów i wskazówek gdzie i w jaki sposób szukać funduszy na wybrane działania.

Na łamach naszego kwartalnika odwiedzamy m.in. Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie możemy zobaczyć, że innowacja to nie tylko wysokie technologie, które mogą wydawać się nieosiągalne. Nowatorskie może być też np.: krzesło, którego projekt może dać przewagę konkurencyjną produkującej je firmie. Warto też przeczytać o udanych inwestycjach które łączą świat nauki i biznesu, dzięki wsparciu programu Bridge Alfa.

Tradycyjnie ułatwiamy osobom z niepełnosprawnościami czytanie dwóch wersji naszego Biuletynu – drukowanej i elektronicznej. Nowy numer ma przejrzystą szatę graficzną, większą czcionkę i kontrasty, które mają ułatwić jej czytanie. Zapraszam do lektury!

Wszystkich zainteresowanych tematem innowacji oraz ofertą funduszy unijnych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw zachęcamy do zapoznania się z broszurą Fundusze Europejskie na innowacje. Publikacja zawiera szereg informacji, w tym: priorytetowe obszary wsparcia i przegląd dostępnych dofinansowań w poszczególnych programach operacyjnych.