Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Chcesz poznać bliżej ofertę Funduszy Europejskich? Po prostu włącz telewizor! Poniżej informacje o audycjach poświęconych tej tematyce. 

Fundusze Europejskie – Jak to działa?

Od czerwca do sierpnia 2016 r. tematyka Funduszy Europejskich będzie gościć na antenie TVP 1 w programie „Fundusze Europejskie – jak to działa?”. W 12 odcinkach znany i lubiany przez widzów prowadzący - Radek Brzózka - opowie o możliwościach sięgania po unijne środki.

Odwiedzi on różnorodne miejsca, które skorzystały z Funduszy Europejskich, prezentując przydatne informacje, jak sięgać po środki europejskie.

Premiera audycji w każdą niedzielę o godz. 8.45 na TVP 1, powtórka w każdy czwartek o godz. 11.15. Skrót audycji można obejrzeć w każdą środę o 16.50 na TVP 1, a powtórkę w sobotę o godz. 9.55 na TVP 3. Wszystkie odcinki można obejrzeć także online w serwisie VoD

W pierwszym odcinku opowiedzieliśmy, na jakie źródła finansowania mogą liczyć polscy startupowcy oraz gdzie szukać dofinansowania. Przedstawiliśmy, czym są platformy startowe i jakie wsparcie oferują. W drugim odcinku pokazaliśmy, w jaki sposób dzięki środkom unijnym młodzi ludzie mogą zdobywać wykształcenie i podnosić swoje kwalifikacje. W trzecim odcinku opowiedzieliśmy, w jaki sposób fundusze unijne przyczyniają się do powstawania oraz udoskonalania centrów naukowo-badawczych.

W całym cyklu 12 audycji znajdą się także informacje o tym, jakie szanse dla uczniów i studentów stwarzają Fundusze Europejskie. Powiemy, skąd się wzięły inteligentne specjalizacje, jak je rozumieć i co oznaczają dla wnioskodawców. Nie zabraknie też inspirujących przykładów inwestycji w badania i rozwój.

Grafika reklamująca program pt. Fundusze Europejskie jak to dziala. Zdjęcie przedstawia prowadzącego Radosława Brzózkę

O Funduszach Unii Europejskiej, czyli jak być skutecznym? 

Tematyka Funduszy Europejskich będzie gościć na antenie TV Trwam w programie „O Funduszach Unii Europejskiej, czyli jak być skutecznym?”.

W 45-minutowych audycjach prowadzący, ojciec Grzegorz Moj, pomoże widzom poznać i lepiej zrozumieć specyfikę unijnego wsparcia. Zaproszeni do studia eksperci udzielą wskazówek, kto i w jaki sposób może skorzystać z dotacji. Audycje emitowane będą od czerwca do grudnia 2016 r.

Zapraszamy do obejrzenia w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 16.15 (powtórki w czwartki o godz. 23.00). Wszystkie odcinki można obejrzeć także online w serwisie TV Trwam

Dodatkowo informacje o unijnych środkach będą mogli zdobyć także czytelnicy „Naszego Dziennika”, miesięcznika „Niedziela” i magazynu „W naszej Rodzinie” – w każdym z nich ukażą się publikacje, powiązane tematycznie z audycjami, w terminach poprzedzających emisję audycji w TV Trwam.

Grafika reklamująca program pt. O funduszach czyli jak byc skutecznym

Fundusze Na Rozwój 

W jesiennej ramówce TVP 2, TVP Info i TVP 3 stałe miejsce znajdzie nowy program pod roboczym tytułem „Fundusze Na Rozwój”.

W 12 odcinkach widzowie zapoznają się z przedstawionymi w przystępnej formie możliwościami ubiegania się o wsparcie unijne. Prowadząca program, Monika Zamachowska, opowie także, na co zwrócić uwagę, ubiegając się o dotację.

Program skoncentruje się na tematyce wsparcia dla młodych oraz wspierania przedsiębiorczości i innowacyjności.   

Fundusze Europejskie w serialach

Już na jesieni tematyka funduszowa zagości w dwóch najpopularniejszych serialach na TVP 2: „M jak miłość” i „Barwy szczęścia”. W trzech odcinkach każdego z seriali będzie można śledzić losy ulubionych bohaterów, ubiegających się o wsparcie na rozwinięcie swojej firmy.

Praktycznych informacji, jak to zrobić, będą szukać w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich oraz na portalu www.FunduszeEuropejskie.gov.pl  

* * *

Opisane powyżej projekty telewizyjne zostały dofinansowane przez Ministerstwo Rozwoju w ramach Konkursu dotacji na działania informacyjne dotyczące Funduszy Europejskich. Zobacz pełną listę dofinansowanych projektów.