Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Troska o środowisko, komfort i bezpieczeństwo – czyli pociągi przyszłości na polskich torach. Przedsiębiorstwo APS Energia zrealizowało projekt, który wprowadził przełomowe i ekologiczne technologie w polskim kolejnictwie. Rozwiązania, które proponuje, wpisują się też w „Master Plan dla Transportu Kolejowego w Polsce do 2030”. To dokument, który ma usprawniać przewozy pasażerów i ładunków.

Na właściwym torze

Właściciele APS Energia stworzyli pod Warszawą przestrzeń, gdzie naukowcy i inżynierowie prowadzą badania nad innowacyjnymi produktami. Na efekty nie trzeba było długo czekać! Przy wsparciu z Funduszy Europejskich specjaliści opracowali autorski projekt energooszczędnych przetwornic napięciowych. Są to urządzenia elektryczne, które zasilają odbiorniki energii elektrycznej.

Przetwornice napięciowe są bardziej odporne na przeciążenia, łatwe w serwisowaniu i wymianie części, czyli… niezawodne. Dzięki nim lokomotywy, wagony i inne pojazdy szynowe pracują bardziej efektywnie. Ich niewielkie rozmiary umożliwiają montaż na dachach lub podwoziach. Zmniejszają więc wagę pojazdu i poprawiają jego aerodynamikę. Wszystko z myślą o tym, aby podróże koleją były jeszcze bardziej opłacalne i przyjazne środowisku. 

"Dzięki wsparciu możemy rozwijać w Polsce najbardziej nowoczesne, energooszczędne systemy zasilania dla niezwykle wymagających branż – od energetyki, w tym jądrowej, po transport szynowy" — mówi Piotr Szewczyk, prezes zarządu APS Energia.

Projekt

Innowacyjna przetwornica napięciowa (…)

Dofinansowanie: ponad 1,7 mln zł

Zobacz zdjęcia

  • Przetwornica statyczna

    Przetwornica statyczna

  • Montaż elementów do przetwornicy, fot. APS Energia

    Montaż elementów do przetwornicy, fot. APS Energia

  • Produkcja elementów do przetwornicy napięciowej, fot. APS Energia

    Produkcja elementów do przetwornicy napięciowej, fot. APS Energia

Obejrzyj film

 

< powrót do galerii projektów