Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Piętnaście lat. To dużo czy mało? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, gdyż upływ czasu każdy z nas odczuwa inaczej. Są jednak takie przeżycia, które są dla nas tak samo ważne po latach. Do takich momentów bez wątpienia należy wstąpienie Polski do Unii Europejskiej. Członkiem Wspólnoty jesteśmy od 1 maja 2004 r.

15 lat Polski w Unii Europejskiej było przede wszystkim czasem znaczących przemian zachodzących w naszym kraju. Jak podsumować to, co się zmieniło? Posłuży temu konferencja inaugurująca szóstą już edycję Dni Otwartych Funduszy Europejskich oraz obchody 15-lecia naszej obecności w europejskiej wspólnocie.

Wydarzenie będzie okazją do wymiany opinii, w jakim stopniu członkostwo zmieniło Polskę i jak Polska oddziaływała na Unię Europejską. Przyjrzymy się roli Funduszy Europejskich w rozwoju gospodarczym i społecznym kraju. Zarysujemy wyzwania Polski w europejskiej wspólnocie w kontekście nowego kształtu polityki spójności.

Pokazanie wielowymiarowych zmian, które zaszły i zachodzą w naszym kraju nie może się odbyć bez tych osób, które faktycznie skorzystały z funduszy unijnych. Dlatego do udziału w  konferencji zaprosiliśmy zarówno pomysłodawców, jak również osoby, które od lat aktywnie strategicznie planują i rozwijają kraj przy wykorzystaniu Funduszy Europejskich.

Wszystko to z udziałem zaproszonych gości - przedstawicieli świata biznesu, partnerów społecznych i gospodarczych,  środowiska akademickiego, przedstawicieli europejskich i krajowych instytucji oraz agencji.