Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

POWER 1.2

1.2 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy – projekty konkursowe / 1.2.1 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy (Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego, województwo wielkopolskie, Wiedza Edukacja Rozwój

Zakończony 28.01.2019

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu ogłasza korektę listy projektów,
które uzyskały wymaganą liczbę punktów,
z wyróżnieniem projektów wybranych do dofinansowania (po etapie negocjacji)
zgodnie z Regulaminem konkursu nr POWR.01.02.01-IP.20-30-001/18
ogłoszonym dnia 30.11.2018 r.
w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020,
Oś Priorytetowej I Osoby młode na rynku pracy,
Działanie 1.2 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy – projekty konkursowe,
Poddziałanie 1.2.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Korekta listy projektów uwzględnia projekt, który został wybrany do dofinansowania
po uwzględnieniu rozpatrzonego protestu:

Projekt, który został wybrany do dofinansowania po uwzględnieniu rozpatrzonego protestu

Dodatkowo Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu informuje, iż
IOK może do momentu podpisania umowy o dofinansowanie wycofać się z jej podpisania
w razie zaistnienia uzasadnionych okoliczności budzących poważne wątpliwości
co do prawidłowej realizacji projektu przez Wnioskodawcę. 

KOREKTA - Listy projektów, które uzyskały wymaganą liczbę punktów, z wyróżnieniem projektów wybranych do dofinansowania (po etapie negocjacji) (PDF 483 KB)

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu ogłasza listę projektów,
które przeszły pozytywnie ocenę merytoryczną i zostały skierowane do negocjacji
zgodnie z Regulaminem konkursu nr POWR.01.02.01-IP.20-30-001/18
ogłoszonym dnia 30.11.2018 r.
w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020,
Oś Priorytetowej I Osoby młode na rynku pracy,
Działanie 1.2 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy – projekty konkursowe,
Poddziałanie 1.2.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego

Lista projektów, które przeszły pozytywnie ocenę merytoryczną i zostały skierowane do negocjacji w ramach konkursu nr POWR.01.02.01-IP.20-30-001/18 (PDF 404 KB)

 

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu informuje, iż zaktualizowany został harmonogram oceny wniosków o dofinansowanie projektów w ramach konkursu nr POWR.01.02.01-IP.20-30-001/18 w części dotyczącej terminu  dokonania oceny merytorycznej.

Uaktualniony harmonogram oceny wniosków o dofinansowanie projektów w ramach konkursu nr POWR.01.02.01-IP.20-30-001-18

Wyniki naboru

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu przedstawia poniżej
informacje o zawartych umowach o dofinansowanie realizacji projektów w ramach
Poddziałania 1.2.1 PO WER 2014-2020 w województwie wielkopolskim
nr naboru POWR.01.02.01-IP.20-30-001/18

Lista zawartych umów w ramach Poddziałania 1.2.1 POWER 2014-2020 w województwie wielkopolskim (PDF 219 KB)

ostatnia aktualizacja ww. listy: 25.04.2022 r.

 

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu ogłasza listę projektów, które uzyskały wymaganą liczbę punktów, z wyróżnieniem projektów wybranych do dofinansowania (po etapie negocjacji) zgodnie z Regulaminem konkursu nr POWR.01.02.01-IP.20-30-001/18 ogłoszonym dnia 30.11.2018 r. w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś Priorytetowej I Osoby młode na rynku pracy, Działanie 1.2 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy – projekty konkursowe, Poddziałanie 1.2.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Ponadto Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu przypomina, iż zgodnie z zapisami Regulaminu konkursu rozdz. 1.4 pkt 3, kwota jaka może zostać zakontraktowana w ramach zawieranych umów o dofinansowanie projektów z niniejszego konkursu, uzależniona jest od aktualnego w danym miesiącu kursu euro oraz wartości algorytmu (wynikających z Porozumienia zawartego pomiędzy Instytucją Zarządzającą, a Instytucją Pośredniczącą) wyrażającego w PLN miesięczny limit środków wspólnotowych możliwych do zakontraktowania. Otrzymanie przez Beneficjenta informacji o przyznaniu dofinansowania nie jest równoznaczne z podpisaniem umowy o dofinansowanie projektu.
Dodatkowo IOK może do momentu podpisania umowy o dofinansowanie wycofać się z jej podpisania w razie zaistnienia uzasadnionych okoliczności budzących poważne wątpliwości co do prawidłowej realizacji projektu przez Wnioskodawcę.

Lista projektów, które uzyskały wymaganą liczbę punktów, z wyróżnieniem projektów wybranych do dofinansowania (po etapie negocjacji) w ramach konkursu nr POWR.01.02.01-IP.20-30-001/18 (PDF 563 KB)
Informacja o składzie Komisji Oceny Projektów (PDF 548 KB)

 

 

Informacje o naborze

Planowany termin rozstrzygnięcia naboru

III kwartał 2019 r.

Miejsce składania wniosków

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu
ul. Szyperska 14
61-754 Poznań
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:30 do 15:30

Sposób składania wniosków

Wnioski o dofinansowanie projektów należy składać za pośrednictwem Systemu Obsługi Wniosków Aplikacyjnych (SOWA).

Za datę wpływu wniosku o dofinansowanie należy uznać datę złożenia wersji elektronicznej wniosku w Systemie Obsługi Wniosków Aplikacyjnych SOWA.

Na co i kto może składać wnioski?

Kto może składać wnioski?

W ramach konkursu o dofinansowanie projektu mogą ubiegać się Instytucje  rynku  pracy  zgodnie  z  art.  6  Ustawy  o  promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, tj.:
a) publiczne służby zatrudnienia,
b) Ochotnicze Hufce Pracy,
c) agencje zatrudnienia,
d) instytucje szkoleniowe,
e) instytucje dialogu społecznego [1],
f) instytucje partnerstwa lokalnego.

[1] Instytucjami dialogu społecznego na rynku pracy zgodnie z art. 6 ust. 6 Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy  są:  związki  zawodowe  lub  organizacje  związków  zawodowych,  organizacje pracodawców, organizacje  bezrobotnych, organizacje  pozarządowe  jeżeli  wśród  zadań  statutowych  znajduje  się  realizacja  zadań  w  zakresie  promocji  zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia oraz aktywizacji zawodowej.

Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?

Zgodnie ze Szczegółowym Opisem Osi Priorytetowych Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 oraz kryteriami dostępu określonymi dla niniejszego konkursu możliwa jest jedynie realizacja projektów wspierających indywidualną i kompleksową aktywizację zawodowo-edukacyjną osób młodych, z wykorzystaniem następujących typów operacji:

1. Instrumenty i usługi rynku pracy służące indywidualizacji wsparcia oraz pomocy w zakresie określenia ścieżki zawodowej (obligatoryjne):
- identyfikacja potrzeb osób młodych oraz diagnozowanie możliwości w zakresie doskonalenia zawodowego, w tym identyfikacja stopnia oddalenia od rynku pracy osób młodych,
- kompleksowe i indywidualne pośrednictwo pracy w zakresie uzyskania odpowiedniego zatrudnienia zgodnego z kwalifikacjami i kompetencjami wspieranej osoby lub poradnictwo zawodowe w zakresie wyboru odpowiedniego zawodu oraz pomoc w planowaniu rozwoju kariery zawodowej, w tym podnoszenia lub uzupełniania kompetencji i kwalifikacji zawodowych.
2. Instrumenty i usługi rynku pracy skierowane do osób, które przedwcześnie opuszczają system edukacji lub osób, u których zidentyfikowano potrzebę uzupełnienia lub zdobycia nowych umiejętności i kompetencji:
- kontynuacja nauki dla osób młodych, u których zdiagnozowano potrzebę uzupełnienia edukacji formalnej lub potrzebę potwierdzenia kwalifikacji m.in. poprzez odpowiednie egzaminy,
- nabywanie, podwyższanie lub dostosowywanie kompetencji i kwalifikacji, niezbędnych na rynku pracy w kontekście zidentyfikowanych potrzeb osoby, której udzielane jest wsparcie, m.in. poprzez wysokiej jakości szkolenia.
3. Instrumenty i usługi rynku pracy służące zdobyciu doświadczenia zawodowego wymaganego przez pracodawców:
-  nabywanie lub uzupełnianie doświadczenia zawodowego oraz praktycznych umiejętności w zakresie wykonywania danego zawodu, m.in. poprzez staże i praktyki, spełniające standardy wskazane w Europejskiej Ramie Jakości Praktyk i Staży,
- wsparcie zatrudnienia osoby młodej u przedsiębiorcy lub innego pracodawcy, stanowiące zachętę do zatrudnienia, m.in. poprzez pokrycie kosztów subsydiowania zatrudnienia dla osób, u których zidentyfikowano adekwatność tej formy wsparcia, refundację wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy.
4. Instrumenty i usługi rynku pracy służące wsparciu mobilności międzysektorowej i geograficznej (uwzględniając mobilność zawodową na europejskim rynku pracy za pośrednictwem sieci EURES):
- wsparcie mobilności międzysektorowej dla osób, które mają trudności ze znalezieniem zatrudnienia w sektorze lub branży, m.in. poprzez zmianę lub uzupełnienie kompetencji lub kwalifikacji pozwalających na podjęcie zatrudnienia w innym sektorze, min. poprzez praktyki, staże i szkolenia, spełniające standardy wyznaczone dla tych usług (np. Europejska i Polska Rama Jakości Praktyk i Staży),
- wsparcie mobilności geograficznej dla osób młodych, u których zidentyfikowano problem z zatrudnieniem w miejscu zamieszkania, m.in. poprzez pokrycie kosztów dojazdu do pracy lub wstępnego zagospodarowania w nowym miejscu zamieszkania, m.in. poprzez finansowanie kosztów dojazdu, zapewnienie środków na zasiedlenie.
5. Instrumenty i usługi rynku pracy skierowane do osób z niepełnosprawnościami:
- niwelowanie barier jakie napotykają osoby młode z niepełnosprawnościami w zakresie zdobycia i utrzymania zatrudnienia, m.in. poprzez finansowanie pracy asystenta osoby niepełnosprawnej, którego praca spełnia standardy wyznaczone dla takiej usługi i doposażenie stanowiska pracy do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.  

Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć

Informacje na temat kryteriów wyboru projektów szczegółowo opisano w Regulaminie konkursu (PDF 947 KB).

Finanse

Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia

Maksymalny poziom dofinansowania całkowitego wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu wynosi 95%. 
Maksymalny poziom dofinansowania UE wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu wynosi 84,28% (w przypadku projektów nieobjętych pomocą publiczną).

Minimalny wkład własny wynosi 5% wydatków kwalifikowalnych (w przypadku projektów nieobjętych pomocą publiczną).

Jaka jest pula środków na nabór wniosków?

Ogółem: 30 000 000,00 zł, w tym wsparcie finansowe EFS: 25 284 000,00 zł
Ogółem: 43 574 952,13 zł, w tym wsparcie finansowe EFS: 36 724 969,65 zł

 

Niezbędne dokumenty

Regulamin naboru

Regulamin konkursu (PDF 947 KB)
Errata do Regulaminu konkursu (PDF 259 KB)
Errata nr 2 do Regulaminu konkursu (PDF 260 KB)
Errata nr 3 do Regulaminu konkursu (PDF 266 KB)

Wzór wniosku o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Wzór wniosku o dofinansowanie projektu PO WER (PDF 426 KB)

Wzór umowy o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Wzór umowy o dofinansowanie projektu w ramach PO WER (PDF 1 MB)


Inne dokumenty:

wiadomość z 28.10.2019 r.:
Informacja o zmianie nr 4 do Regulaminu konkursu nr POWR.01.02.01-IP.20-30-001/18 – zwiększenie kwoty środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu, jako Instytucja Organizująca Konkurs (IOK) nr POWR.01.02.01-IP.20-30-001/18, informuje, iż w związku z dostępnością środków będących w dyspozycji IOK na realizację Działania 1.2 PO WER, a także z uwagi na to, iż wartość wniosków o dofinansowanie, dla których zakończono negocjacje z wynikiem pozytywnym, przekracza wartość alokacji pierwotnie zaplanowanej na konkurs, wprowadzona zostaje zmiana nr 4 do Regulaminu konkursu, obejmująca zwiększenie kwoty środków przeznaczonych na konkurs o 13 574 952,13 zł. Szczegółowy zakres zmian został ujęty w Erracie nr 3 do Regulaminu konkursu.Jednocześnie IOK wyjaśnia, iż możliwość wprowadzenia ww. zmiany została przewidziana w Regulaminie konkursu w rozdziale 1.4 pkt 5. Natomiast jej wprowadzenie wynika z wygospodarowania znacznej kwoty oszczędności z alokacji przewidzianej na realizację projektów w ramach poprzedniego konkursu. Oszczędności te zwiększyły alokację dostępną na Działanie 1.2 PO WER. Tym samym, wprowadzenie niniejszej zmiany umożliwi pełne wykorzystanie alokacji, jaką IOK dysponuje na realizację Działania 1.2 PO WER (bez rezerwy wykonania). Ponadto umożliwi zakontraktowanie większej liczby projektów, co przyczyni się do szybszej realizacji celów Programu. Mając powyższe na uwadze, wprowadzenie ww. zmiany nie skutkuje nierównym traktowaniem wnioskodawców.

Niniejsza zmiana obowiązuje od: 28-10-2019 r.

Errata nr 3 do Regulaminu konkursu (PDF 266 KB)

wiadomość z 18.01.2019 r.:
Informacja o zmianie nr 3 do Regulaminu konkursu
nr POWR.01.02.01-IP.20-30-001/18 - wydłużenie terminu  naboru wniosków o dofinansowanie projektów

W związku z wprowadzonymi zmianami do Regulaminu konkursu (zmiana nr 1 i 2) oraz prośbami potencjalnych Wnioskodawców, Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu wydłuża termin  naboru wniosków o dofinansowanie projektów w ramach konkursu nr POWR.01.02.01-IP.20-30-001/18, do dnia 28.01.2019 r. do godziny 14.00.W tym celu ogłoszono Erratę nr 2 do Regulaminu konkursu nr POWR.01.02.01-IP.20-30-001/18 z dnia 30.11.2018 r.  

Errata nr 2 do Regulaminu konkursu (PDF 260 KB)

wiadomość z 18.01.2019 r.:
Uzupełnienie do informacji o zmianie nr 1 (z dnia 12.12.2018 r.) oraz zmianie nr 2     (z dnia 16.01.2019 r.) do Regulaminu konkursu

Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu informuje, iż w związku z ogłoszeniem zmiany nr 1 oraz 2 do Regulaminu konkursu nr POWR.01.02.01-IP.20-30-001/18, przedmiotowe zmiany mają zastosowanie do wszystkich wnioskodawców ubiegających się o dofinansowanie w niniejszym konkursie tzn. obowiązują wnioskodawców, którzy złożyli wniosek po ich ogłoszeniu, jak również przed ogłoszeniem ww. zmian do Regulaminu konkursu.  

wiadomość z 16.01.2019 r.:
W związku ze zidentyfikowaniem nieaktualnych zapisów w Regulaminie konkursu nr POWR.01.02.01-IP.20-30-001/18 z dnia 30 listopada 2018 r., Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu uchyla zapis zawarty w pkt 8 i 9 rozdziału 2.5 Podstawowe wymagania dotyczące partnerstwa ww. Regulaminu. W tym celu ogłoszono Erratę do Regulaminu konkursu.
Ponadto zidentyfikowano, iż w załączniku nr 1 do Regulaminu konkursu, zawierającym wzór karty oceny merytorycznej (…), nie uzupełniono kryteriów premiujących obowiązujących w niniejszym konkursie. W związku z tym załącznik został uzupełniony o opis kryteriów premiujących, zgodnie z zapisami zawartymi w rozdziale 3.5 Regulaminu konkursu.

Errata do Regulaminu konkursu
 (PDF 259 KB)

wiadomość z 12.12.2018 r.:
W związku ze zidentyfikowaniem omyłki w ogłoszeniu o konkursie nr POWR.01.02.01-IP.20-30-001/18, polegającej na zamieszczeniu na stronach internetowych błędnego pliku załącznika nr 14 do Regulaminu konkursu (dokument nie zawiera niezbędnych załączników), przedmiotowy załącznik został zmieniony na kompletny dokument, tj. Załącznik nr 14 Delimitacja miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze, wraz z załącznikiem nr 1 Imienna lista miast średnich (…) oraz Załącznikiem 2 Imienna lista 122 miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze.  


Wzór karty oceny merytorycznej wniosku o dofinansowanie projektu konkursowego w ramach PO WER (NIEAKTUALNY) (PDF 299 KB)
Wzór karty oceny merytorycznej wniosku o dofinansowanie projektu konkursowego w ramach PO WER (AKTUALNY) (PDF 902 KB)
Wzór karty weryfikacji kryterium kończącego negocjacje wniosku o dofinansowanie projektu konkursowego w ramach PO WER (PDF 116 KB)
Wzór deklaracji poufności pracownika (PDF 118 KB)
Wzór deklaracji poufności eksperta, obserwatora (PDF 120 KB)
Wzór oświadczenia pracownika IOK o bezstronności (PDF 109 KB)
Wzór oświadczenia eksperta o bezstronności (PDF 111 KB)
Wzór deklaracji wystawcy weksla in blanco (PDF 197 KB)
Wzór oświadczenia współmałżonka wnioskodawcy (załącznik zostanie przedstawiony na etapie podpisywania umowy o dofinansowanie)
Wzór wniosku o dofinansowanie projektu PO WER (PDF 426 KB)
Wzór umowy o dofinansowanie projektu w ramach PO WER (PDF 1 MB)
Wymagania dotyczące standardu oraz cen rynkowych najczęściej finansowanych w ramach danej grupy projektów, towarów lub usług (PDF 258 KB)
Instrukcja użytkownika SOWA w ramach PO WER 2014-2020 dla wnioskodawców/beneficjentów (PDF 4 MB)
Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu w ramach PO WER 2014-202014 (PDF 819 KB)
Delimitacja miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze (NIEAKTUALNY) (PDF 13 MB)
Delimitacja miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze (AKTUALNY) (PDF 7 MB)
Podstawowe informacje dotyczące uzyskiwania kwalifikacji w ramach projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego (PDF 463 KB)

Inne ważne informacje

Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?

Informacja na temat procedury odwoławczej obowiązującej dla konkursu została szczegółowo opisana w Regulaminie konkursu (PDF 947 KB).

Pytania i odpowiedzi

Zapytania do Instytucji Organizującej Konkurs można składać za pomocą:

  • poczty elektronicznej na adres e-mail: infoefs@wup.poznan.pl
  • telefonu: 61 846 38 23
  • bezpośrednio w Punkcie Informacyjnym Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu ul. Szyperska 14 61-754 Poznań.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania do naboru w ramach Poddziałania 1.2.1 PO WER 2014-2020 (PDF 407 KB)