Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

POWER 1.2

1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy – projekty konkursowe / 1.2.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego, Wiedza Edukacja Rozwój

Zakończony 20.11.2020

Informacje o naborze

Planowany termin rozstrzygnięcia naboru

marzec 2021 r.

Miejsce składania wniosków

Wniosek o dofinansowanie projektu należy przygotować i złożyć na formularzu wniosku zgodnym z Załącznikiem nr 1 do  Regulaminu konkursu, w formie dokumentu elektronicznego w systemie obsługi wniosków aplikacyjnych SOWA.

Sposób składania wniosków

Wniosek o dofinansowanie projektu należy przygotować i złożyć na formularzu wniosku zgodnym z Załącznikiem nr 1 do  Regulaminu konkursu, w formie dokumentu elektronicznego w systemie obsługi wniosków aplikacyjnych SOWA.

 

Jednocześnie, zgodnie z art. 8 ustawy z dnia 3 kwietnia 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach wspierających realizację programów operacyjnych w związku z wystąpieniem COVID-19 w 2020 r.termin na złożenie wniosku zostanie zachowany, również w przypadku gdy wniosek wpłynie do WUP w Łodzi za pomocą systemu SOWA w ciągu 14 dni po upływie terminu na jego złożenie tj. do dnia 04.12.2020 r. do godz. 14:00.

Na wnioskodawcy spoczywa obowiązek wykazania, że uchybienie terminowi złożenia wniosku do dnia 04.12.2020 r. do godz.14.00 było wynikiem okoliczności bezpośrednio powiązanej z COVID-19. Oznacza to, że wnioskodawca, który składa wniosek po terminie, musi uwiarygodnić i wyjaśnić jaka okoliczność będąca bezpośrednim skutkiem wystąpienia COVID-19 spowodowała, że nie było w jego przypadku możliwe złożenie wniosku o dofinansowanie w pierwotnym terminie.

Ocena okoliczności, które spowodowały uchybienie terminowi leży w gestii IOK.Wniosek złożony za pomocą generatora wniosków pomiędzy dniem 20.11.2020 r. po godz. 14.00, a dniem 04.12.2020 r. do godz. 14.00, bez wymaganego załącznika wyjaśniającego powód nie złożenia wniosku w pierwotnym terminie nie będzie podlegał rozpatrzeniu.

Na co i kto może składać wnioski?

Kto może składać wnioski?

Beneficjentami w konkursie mogą być:

TYP 1: Beneficjenci, którzy jednocześnie spełniają poniższe warunki:

a) działają jako organizacja pozarządowa lub agencja zatrudnienia  (organizacje te powinny posiadać doświadczenie w zakresie aktywizacji zawodowej),

b) w chwili złożenia wniosku o dofinansowanie od co najmniej 3 lat prowadzili działalność w zakresie aktywizacji zawodowej na terenie województwa, w którym będzie realizowany projekt,

c) posiadają siedzibę na terenie województwa, w którym będzie realizowany projekt,

d) mają wiedzę, jak docierać do potencjalnych uczestników projektów (we wniosku o dofinansowanie zawarty jest opis sposobu dotarcia do osób wymagających wsparcia),

e) posiadają bardzo dobrą znajomość potrzeb firm zlokalizowanych na obszarze realizacji projektu (opis potrzeb powinien znaleźć się we wniosku o dofinansowanie).

TYP 2: Beneficjenci, którzy spełniają łącznie poniższe warunki:

a) są przedsiębiorcami w rozumieniu ustawy Prawo przedsiębiorców lub związkiem pracodawców, przy czym w przypadku przedsiębiorców – zatrudniająminimum 10 pracowników (w oparciu o umowę o pracę),

b) posiadają siedzibę na terenie województwa, w którym będzie realizowany projekt,

c) w ciągu ostatnich 3 lat, przed złożeniem wniosku o dofinansowanie, realizowali programy stażowe lub programy praktyk,

d) mają wiedzę, jak docierać do potencjalnych uczestników projektów (we wniosku o dofinansowanie zawarty jest opis sposobu dotarcia do osób wymagających wsparcia).

TYP 3: Beneficjenci, którzy spełniają łącznie poniższe warunki:

a) są uczelniami  lub szkołami realizującymi kształcenie zawodowe, 

b) posiadają siedzibę na terenie województwa, w którym będzie realizowany projekt,

c) w ciągu ostatnich 3 lat, przed złożeniem wniosku o dofinansowanie, realizowali programy stażowe lub programy praktyk,

d)      mają wiedzę, jak docierać do potencjalnych uczestników projektów (we wniosku o dofinansowanie zawarty jest opis sposobu dotarcia do osób wymagających wsparcia na poziomie lokalnym).

TYP 4: Beneficjent, który spełnia łącznie poniższe warunki:

a) jest Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną posiadającą doświadczenie w pozyskiwaniu pracowników i w wyszukiwaniu miejsc pracy,

b) posiada siedzibę na terenie województwa łódzkiego, w którym będzie realizowany projekt,c)      posiada bardzo dobrą znajomość potrzeb firm zlokalizowanych na obszarze realizacji projektu (opis potrzeb powinien znaleźć się we wniosku o dofinansowanie),

d) ma wiedzę, jak docierać do potencjalnych uczestników projektów (we wniosku o dofinansowanie zawarty jest opis sposobu dotarcia do osób wymagających wsparcia na poziomie lokalnym).

Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?

Projekt będzie realizowany w formule tzw. projektu stażowego, zgodnie z warunkami opisanymi w dokumencie „Staże z PO WERem.

Zalecenia dotyczące realizacji projektów stażowych w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój".Beneficjent zapewnia w szczególności:

a)otwartą rekrutację uczestników stażu;

b)otwarty nabór ofert staży oraz podmiotów przyjmujących na staż;

c)przejrzyste zasady rekrutacji stażystów;

d)dopasowanie profili stażystów do potrzeb pracodawców, a programu stażu do preferencji i potrzeb stażystów;

e)możliwość organizacji szkoleń dla uczestników staży, służących podniesieniu kompetencji lub kwalifikacji, które są zgodne z tematyką stażu.

Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć

Kryteria wyboru zostały określone wRegulaminie konkursu (DOCX 275 KB)

Finanse

Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia

  • maksymalny poziom dofinansowania wydatków kwalifikowalnych w projekcie wynosi 95,00%
  • wymagana minimalna wartość projektu zgodnie z kryteriami konkursu wynosi 439 210,00 PLN

Jaka jest pula środków na nabór wniosków?

Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w konkursie wynosi  10 000 000,00 PLN. 

Niezbędne dokumenty

Regulamin naboru

Druga zmiana Regulaminu konkursu - 20 stycznia 2021 r.

Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi informuje, że z uwagi na potrzebę wprowadzenia dodatkowych zapisów w Regulaminie konkursu, dokonano jego zmiany.Zgodnie z Wytycznymi w zakresie realizacji przedsięwzięć z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznego w obszarze rynku pracy na lata 2014-2020 WUP w Łodzi zobowiązany jest zapewnić, że w projektach konkursowych z zakresu aktywizacji zawodowej w PI 8i, 8ii, 8iii dana osoba nie otrzymuje jednocześnie wsparcia w więcej niż jednym  projekcie z zakresu aktywizacji zawodowej dofinansowanym ze środków EFS.W związku z tym w Regulaminie konkursu oraz załączniku nr 10 wzorze umowy o dofinansowanie projektu w ramach PO WER dodane zostały zapisy w zakresie weryfikacji wielokrotnego uczestnictwa w projektach konkursowych EFS z zakresu aktywizacji zawodowej. W związku z powyższym zmodyfikowano także wzór załącznika nr 8 do ww. umowy Wzór oświadczenia uczestnika.

Zmiana Regulaminu konkursu obowiązuje od dnia 21 stycznia 2021 r.

Powyższe zmiany nie mają wpływu na proces oceny wniosków złożonych w konkursie.

Regulamin konkursu (wersja 3 obowiązuje od 21 stycznia 2021 r.) (DOCX 273 KB)

Regulamin konkursu (wersja 3 obowiązuje od 21 stycznia 2021 r., rejestruj zmiany) (DOCX 273 KB)

Załącznik nr 10 – Wzór umowy o dofinansowanie projektu (wersja 2 obowiązuje od 21 stycznia 2021 r.) (DOC 16 MB)

Załącznik nr 10 – Wzór umowy o dofinansowanie projektu (wersja 2 obowiązuje od 21 stycznia 2021 r., rejestruj zmiany) (DOC 16 MB)

Zmiana Regulaminu konkursu - 28 października 2020 r.

Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi informuje, że z uwagi na potrzebę wprowadzenia niezbędnej korekty w Regulaminie konkursu, dokonano jego zmiany.W części 2.9 Wymagane wskaźniki pomiaru celu, pkt III Obligatoryjne wskaźniki efektywności zatrudnieniowej skorygowano zapisy dotyczące obowiązującego komunikatu ministra ds. rozwoju regionalnego w sprawie poziomów efektywności zatrudnieniowej. Ponadto ww. punkcie dodano obowiązujące wskaźniki efektywności zatrudnieniowej oraz zapisy dotyczące sposobu ich pomiaru.

Zmiana Regulaminu konkursu obowiązuje od dnia 29 października 2020 r.

Regulamin konkursu (wersja 2 obowiązuje od 29 października 2020 r.) (DOCX 275 KB)

Regulamin konkursu (wersja 2 obowiązuje od 29 października 2020 r. rejestruj zmiany) (DOCX 277 KB)

Regulamin konkursu (DOCX 269 KB)

Załącznik nr 1 (PDF 421 KB) – Wzór formularza wniosku o dofinansowanie projektu konkursowego współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój

Załącznik nr 2 (PDF 1 MB) – Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu

Załącznik nr 3 (DOC 337 KB) – Wzór karty oceny merytorycznej (KOM)

Załącznik nr 4 (DOC 142 KB) – Wzór stanowiska negocjacyjnego

Załącznik nr 5 (DOCX 58 KB) – Wzór Karty weryfikacji kryterium kończącego negocjacje (KWKKN)

Załącznik nr 6  (DOCX 88 KB)– Wymagania dotyczące cen rynkowych

Załącznik nr 7 (PDF 380 KB) - „Staże z PO WERem. Zalecenia dotyczące realizacji projektów stażowych w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój”

Załącznik nr 8 (PDF 735 KB) – „Materiały informacyjne Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju dotyczące rozliczenia wsparcia związanego z organizacją staży lub praktyk zawodowych w projektach współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego”

Załącznik nr 9 (DOC 163 KB) – Opracowanie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej „Wykorzystanie niestandardowych metod docierania do osób młodych na przykładzie osób z GRUPY NEET”

Załącznik nr 10  (DOC 16 MB)– Wzór umowy o dofinansowanie projektu

Załącznik nr 11 (DOCX 110 KB) Wzór minimalnego zakresu umowy o partnerstwie na rzecz realizacji projektu.

Wzór wniosku o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Załącznik nr 1  (PDF 421 KB) – Wzór formularza wniosku o dofinansowanie projektu konkursowego współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój

Wzór umowy o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Załącznik nr 10   (DOC 16 MB)– Wzór umowy o dofinansowanie projektu (DOC 16 MB)

Inne ważne informacje

Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?

Procedurę odwoławczą w perspektywie finansowej 2014-2020 reguluje Rozdział 15. Procedura odwoławcza, ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 oraz art. 18 ustawy z dnia 3 kwietnia 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach wspierających realizację programów operacyjnych w związku z wystąpieniem COVID-19 w 2020 r. (Dz. U. 2020, poz. 694).

Zmiany w procedurze odwoławczej spowodowane wystąpieniem pandemii COVID-19 obowiązują w okresie przewidzianym w art. 35 ww. ustawy , tj. od 01.02.2020 r. do 31.12.2020 r.

Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi znajdują się na stronie www.power.wup.lodz.pl w zakładce Często zadawane pytania

Linki

strona internetowa Instytucji Ogłaszającej Konkurs - www.power.wup.lodz.pl