Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

POWER 5.1

5.1 Programy profilaktyczne, Wiedza Edukacja Rozwój

Zakończony 17.02.2017

Aktualizacja listy rankingowej w konkursie nr  POWR.05.01.00-IP.05-00-003/17 pn. Profilaktyka reumatoidalnego zapalenia stawów.

W dniu 7 listopada 2017 r. lista rankingowa projektów wybranych do dofinansowania w ramach konkursu pn. Profilaktyka reumatoidalnego zapalenia stawów nr POWR.05.01.00-IP.05-00-003/17 została zaktualizowana po pozytywnym rozpatrzeniu protestu jednego z Wnioskodawców oraz wycofaniu się jednego z Beneficjentów. Departament Funduszy Europejskich i e-Zdrowia Ministerstwa Zdrowia przedstawia zaktualizowane listy.

Lista wszystkich ocenionych projektów RZS po aktualizacji (PDF 65 KB)

Lista projektów wybranych do dofinansowania RZS po aktualizacji (PDF 45 KB)

Rozstrzygnięcie konkursu nr POWR.05.01.00-IP.05-00-003/17 pn. Profilaktyka reumatoidalnego zapalenia stawów i zatwierdzenie listy ocenianych projektów. 

Departament Funduszy Europejskich i e-Zdrowia Ministerstwa Zdrowia, pełniący rolę Instytucji Organizującej Konkurs (IOK), uprzejmie informuje, że rozstrzygnięto konkurs nr POWR.05.01.00-IP.05-00-003/17 pn. Profilaktyka reumatoidalnego zapalenia stawów w ramach V Osi priorytetowej Wsparcie dla obszaru zdrowia, Działania 5.1 Programy profilaktyczne Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój i zatwierdzono listę ocenianych projektów.

Jednocześnie, zgodnie z art. 44 ust. 5 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (Dz. U. z 2016 r. poz. 217, z późn. zm.), IOK przedstawia skład Komisji Oceny Projektów (KOP):

- Pani Kinga Krzyszczuk-Micek

- Pan Kamil Żak

- Pani Katarzyna Szlendak

- Pani Katarzyna Zdanowicz

- Pani Magdalena Życińska

- Pani Dorota Ludorowska

- Pani Marta Fijołek

- Pan Łukasz Borek

- Pani Sylwia Pawluk

- Pani Agnieszka Kuzia

- Pani Jolanta Meller

- Pani Dorota Trojanowska

- Pani Olga Wróblewska.

Poniżej IOK zamieszcza listę wszystkich ocenianych projektów oraz listę projektów wybranych do dofinansowania. O miejscu na liście rankingowej decyduje liczba przyznanych punktów. Do dofinansowania zostały wybrane projekty, które zostały ocenione pozytywnie na etapie oceny formalno-merytorycznej, tj. bezwarunkowo uzyskały co najmniej 60 punktów oraz co najmniej 60% punktów w poszczególnych kategoriach oceny spełniania kryteriów merytorycznych. Alokacja na przedmiotowy konkurs wynosi 15 000 000,00 PLN. W wyniku zwiększania zaplanowanej alokacji wybrano wszystkie projekty, które zostały ocenione pozytywnie.W związku z tym umowy będą zawarte na łączną kwotę dofinansowania 17 858 231,25 PLN.

Informacje o naborze

Planowany termin rozstrzygnięcia naboru

Proces wyłaniania wniosków do dofinansowania będzie trwał – od dnia zamknięcia naboru wniosków do chwili ogłoszenia listy rankingowej ok. 3 miesiące.

Miejsce składania wniosków

Ministerstwo Zdrowia, Departament Funduszy Europejskich i e-Zdrowia, ul. Miodowa 15, 00‐952 Warszawa

do Kancelarii MZ od poniedziałku do piątku w godz. od 8.15 do 16.15.

Sposób składania wniosków

Wniosek o dofinansowanie należy złożyć na obowiązującym formularzu (załącznik 3 do Regulaminu):

a) w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem systemu obsługi wniosków aplikacyjnych SOWA oraz

b) w formie papierowej opatrzonej podpisem osoby uprawnionej/osób uprawionych do złożenia tego wniosku (osobiście lub listem poleconym/pocztą kurierską) w siedzibie IOK albo za pośrednictwem skrzynki podawczej MZ w formie elektronicznej opatrzonej podpisem osoby uprawnionej/osób uprawionych do złożenia tego wniosku.    

Wnioski w formie papierowej można dostarczać:

  • osobiście
  • kurierem
  • lub pocztą.

Na co i kto może składać wnioski?

Kto może składać wnioski?

Podmiotem uprawnionym do ubiegania się o dofinansowanie może być:

  1. uczelnia medyczna działająca w oparciu o ustawę z dnia 27 lipca 2005 r. Prawo o szkolnictwie wyższym,
  2. medyczny instytut badawczy działający w oparciu o ustawę z dnia 30 kwietnia 2010 r. o instytutach badawczych,
  3. szpital kliniczny lub podmiot leczniczy posiadający umowę z OW NFZ na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju: leczenie szpitalne w zakresie reumatologii.

Na co można otrzymać dofinansowanie/wsparcie?

Zakres zadań możliwych do realizacji w ramach przedmiotowych projektów dotyczy wdrożenia Ogólnopolskiego programu profilaktyki pierwotnej i wczesnego wykrywania reumatoidalnego zapalenia stawów.

Wnioskodawca może sfinansować:

  1. świadczenia zdrowotne w ramach profilaktyki wtórnej, które będą udzielane w ramach wdrażania Ogólnopolskiego program profilaktyki pierwotnej i wczesnego wykrywania reumatoidalnego zapalenia stawów;
  2. działania edukacyjne, które będą realizowane w ramach profilaktyki pierwotnej mające na celu: 
    - zwiększenie wiedzy o reumatoidalnym zapaleniu stawów wśród pracowników ochrony zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) oraz wśród grupy docelowej;
    - podniesienie świadomości – zwiększenie świadomości grupy docelowej projektu w zakresie czynników ryzyka i wczesnych objawów reumatoidalnego zapalenia stawów;
  3. zakup sprzętu medycznego umożliwiającego realizację świadczeń zdrowotnych w ramach profilaktyki wtórnej, które będą udzielane w ramach wdrażania Ogólnopolskiego program profilaktyki pierwotnej i wczesnego wykrywania reumatoidalnego zapalenia stawów.

Kryteria wyboru projektów/przedsięwzięć

Kryteria wyboru projektów, zgodne z Rocznym Planem Działania dla Priorytetu V PO WER na 2017 r., określone są w regulaminie konkursu. 

Finanse

Poziom dofinansowania projektu/przedsięwzięcia

100%

Jaka jest pula środków na nabór wniosków?

15 000 000 PLN

Niezbędne dokumenty

Regulamin naboru

Regulamin konkursu (PDF 1 MB)

Załącznik 1 - Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014‐2020 (PDF 795 KB)

Załącznik 2 - Instrukcja użytkownika Systemu Obsługi Wniosków Aplikacyjnych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014‐2020 dla wnioskodawców/ beneficjentów (PDF 4 MB)

Załącznik 3 - Wzór wniosku o dofinansowanie projektu (PDF 439 KB)

Załącznik 4 - Wzór umowy o dofinansowanie projektu (PDF 863 KB)

Załącznik 5 - Wzór karty weryfikacji poprawności wniosku w ramach PO WER (PDF 464 KB)

Załącznik 6 - Wzór karty oceny formalno-merytorycznej wniosku o dofinansowanie projektu konkursowego w ramach PO WER (PDF 672 KB)

Załącznik 7 - Wzór deklaracji poufności dla członka KOP z prawem dokonywania oceny (PDF 492 KB)

Załącznik 8 - Wzór deklaracji poufności dla obserwatora uczestniczącego w pracach KOP (PDF 494 KB)

Załącznik 9 - Wzór oświadczenia pracownika IOK o bezstronności (PDF 498 KB)

Załącznik 10 - Wzór oświadczenia eksperta o bezstronności (PDF 502 KB)

Załącznik 11 – Wzór oświadczenia o kwalifikowalności VAT (PDF 423 KB)

Załącznik 12 - Wykaz typowych kosztów zakupu towarów i usług (PDF 215 KB)

Załącznik 13 – Wytyczne w zakresie warunków gromadzenia i przekazywania danych w postaci elektronicznej na lata 2014-2020 (PDF 2 MB)

Załącznik 14 – Wytyczne w zakresie monitorowania postępu rzeczowego realizacji programów operacyjnych na lata 2014-2020 (PDF 277 KB)

Załącznik 15 – Wytyczne w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020 (PDF 601 KB)

Załącznik 16 – Wytyczne w zakresie realizacji zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami oraz zasady równości szans kobiet i mężczyzn w ramach funduszy unijnych na lata 2014-2020 (PDF 284 KB)

Załącznik 17 – Lista sprawdzająca do wniosku o dofinansowanie PO WER (PDF 321 KB)

Załącznik nr 18 – Ogólnopolski program profilaktyki pierwotnej i wczesnego wykrywania reumatoidalnego zapalenia stawów (PDF 2 MB)

Załącznik nr 19 – Zestawienie stawek jednostkowych (PDF 263 KB)

Wzór wniosku o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Załącznik 3 - Wzór wniosku o dofinansowanie projektu (PDF 439 KB)

Wzór umowy o dofinansowanie/o objęcie wsparciem

Załącznik 4 - Wzór umowy o dofinansowanie projektu (PDF 863 KB)

Inne ważne informacje

Jakie środki odwoławcze przysługują składającemu wniosek?

Wnioskodawcy przysługuje prawo do wniesienia protestu, zgodnie z zasadami określonymi w rozdziale 15 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (Dz. U. z 2016 r. poz. 217).

Procedura odwoławcza uregulowana została także w treści regulaminu konkursu.

Pytania i odpowiedzi

Pytania dotyczące naboru wniosków można kierować drogą mailową na adres e-mail:

reumatoidalne.zs@mz.gov.pl

Linki

www.zdrowie.gov.pl