Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Podkarpackie z najlepszym spotem o Funduszach Europejskich

Wzruszająca historia życia pana Michała Zaniewicza z Myczkowiec zaskoczyła, zdumiała, chwyciła za serce i zagwarantowała nam nagrodę główną w konkursie spotów reklamowych „Fundusze Europejskie w kadrze” 2017 w Bydgoszczy. To zgodnie z opinią ekspertów pierwszy taki spot w Polsce, który w tak niestandardowy sposób ukazuje beneficjenta Funduszy Europejskich. Jego niezwykle ciekawa, momentami smutna, choć ze szczęśliwym finałem opowieść i autentyczne zachowanie przed kamerą łamie wszelkie stereotypy. W tym spocie to człowiek, a nie Fundusze jest na pierwszym planie, pomimo tego, że to właśnie one zmieniły jego życie. To zadecydowało o tym, że statuetka z tegorocznego „Camerimage” pojechała właśnie na Podkarpacie.

Liczy się człowiek

To nie szczęśliwy student, ani spełniona bizneswoman, a starszy i doświadczony przez życie człowiek jest jednym z bohaterów kampanii promocyjnej pt. Zmieniamy Podkarpackie z Funduszami Europejskimi – Czas na Twój pomysł! Celem spotu jest walka z powszechnym przekonaniem, że pieniądze unijne dostępne są tylko dla młodych, odważnych, cierpliwych i w pełni zdrowia młodych osób, lub dynamicznie funkcjonujących instytucji czy przedsiębiorstw.Spot ukazuje życie staruszka, który na nowo odnalazł sens i radość życia dzięki uczestnictwu w projekcie unijnym. Bohater wzbudza zaufanie, jego autentyzm chwyta za serce i budzi emocje, często wzruszenie.

"Udało się Wam uniknąć pokusy zrobienia z tego filmiku nachalnie promocyjnego. Na końcu pojawia się delikatne wspomnienie o Funduszach Europejskich, czyli są one w tle, ale nikt nie próbuje nam wbijać ich bardzo mocno do głowy, ważniejszy jest człowiek którego życie dzięki nim się zmieniło i to z mojej perspektywy jest największą zaletą tego filmu" – podkreśla Artur Jabłoński, jeden z jurorów konkursu.

 

Międzynarodowy klimat

Konkurs spotów reklamowych „Fundusze Europejskie w kadrze” odbył się już po raz 8. Impreza, jak co roku była jedną z imprez towarzyszących na 25 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Camerimage w Bydgoszczy. W walce o najlepszy spot funduszowy walczyło ogółem 17 filmików. W jury znaleźli się specjaliści z dziedziny produkcji filmowej, jak i marketingowcy: Bartek Cierlica (autor zdjęć, reżyser; Grabarze) Artur Jabłoński (konsultant ds. e-marketingu, szkoleniowiec) Jan Majle (copywriter, dyrektor kreatywny). Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się 16 listopada. Województwo reprezentowały osoby na co dzień pracujące w Oddziale komunikacji i promocji RPO. Statuetkę wręczali: Zbigniew Ostrowski - wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego oraz Wojciech Mecwaldowski - aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. 

Zobacz zwycięski spot:

Zmieniamy Podkarpackie z RPO