Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Konkurs "Młodzi wiedzą o funduszach"

Ruszyła VII edycja Konkursu Młodzi wiedzą o funduszach

Konkurs, organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, polega na przeprowadzeniu lekcji europejskich przez nauczycieli oraz przygotowaniu prac przez uczniów.   

Nagrody dla nauczycieli

Łączna pula nagród pieniężnych to 10 000 zł:

  • I nagroda to 5 000 zł
  • II nagroda to 3 000 zł
  • III nagroda to 2 000 zł 

Scenariusz lekcji wraz z prezentacją multimedialną oraz Regulamin Konkursu są dostępne na www.wrpo.wielkopolskie.pl

Nagrody dla uczniów i szkół

Po przeprowadzonej lekcji europejskiej uczniowie mogą przygotować prace na konkurs w formie 5-minutowego filmu, który powinien promować Dni Otwarte Funduszy Europejskich, w tym efekty wdrażania Wielkopolskiego Programu Regionalnego 2014-2020.  

Dla najlepszych przewidziano atrakcyjne nagrody: rowery, czytniki e-book, aparaty fotograficzne. Dodatkowo nagrody otrzymają dwie szkoły – ta, której nauczyciel zostanie laureatem I miejsca oraz ta, której uczeń/uczniowie zajmą I miejsce. Szkoły mogą wybrać, jaką chciałby otrzymać nagrodę. Do wyboru jest: tablica interaktywna, laptop, projektor multimedialny, cyfrowy aparat fotograficzny lub sprzęt sportowy.  

Terminy

Lekcje europejskie należy przeprowadzić do 12 maja 2017 r. To warunek zgłoszenia prac konkursowych – te przyjmowane będą do 26 maja 2017 r.  

Cel

Dzięki Konkursowi uczniowie zapoznają się z tematyką Unii Europejskiej i Funduszy Europejskich, w tym Wielkopolskiego Regionalnego Programu, dowiedzą się czym jest ogólnopolska akcja Dni Otwarte Funduszy Europejskich, jakie są efekty wdrażania funduszy unijnych, a także wypełnią uproszczony wniosek o dofinansowanie.

Pytania można kierować na adres e-mail: promocja.wrpo@wielkopolskie.pl