Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Kongres Polityki Miejskiej

W listopadzie w Kielcach odbędzie się Kongres Polityki Miejskiej – wielkie wydarzenie, które da przedsmak Światowego Forum Miejskiego w 2022 roku. Kongres jest skierowany do wszystkich interesujących się miastem – ekspertów, akademików, urzędników, samorządowców, ale także mieszkańców.

Kongres Polityki Miejskiej to jedno z największych wydarzeń poświęconych tworzeniu i wdrażaniu polityk miejskich w Polsce. W tym roku osoby zainteresowane miejską tematyką spotykają się w dniach 14-16 listopada w Kielcach, by porozmawiać o tym, czym ma być i jak ma wyglądać polityka miejska w Polsce.

Głównemu tematowi będą towarzyszyć sesje tematyczne poświęcone wybranym zagadnieniom, takim jak kształtowanie przestrzeni, mieszkalnictwo społeczne, środowisko czy transport i miejska mobilność. Podczas konferencji porozmawiamy nie tylko o tym, jak jest, ale też – co warto byłoby zmienić. Uczestnicy będą też mogli wziąć udział w sesjach poświęconych m.in. miastom w nowej perspektywie budżetowej, elektromobilności, zieleni miejskiej, PPP, smart cities, ruchom miejskim, budżetowi obywatelskiemu czy miastom dostępnym dla wszystkich.

Oprócz tradycyjnych paneli i sesji premierę będzie miała Noc wtop – niełatwe drogi do sukcesu. Podczas sesji zamykającej pierwszy dzień Kongresu najodważniejsi miejscy urzędnicy i działacze podzielą się z nami tym, co – najoględniej rzecz biorąc – im nie wyszło i jakie wnioski z tego wyciągnęli. Łukasz Franek, Dyrektor Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie, opowie o perypetiach związanych z wprowadzaniem pierwszej w Polsce strefy czystego transportu (niedawno wycofanej). Z kolei Joanna Erbel, obecnie Dyrektorka Biura Innowacji w spółce PFR Nieruchomości odpowiedzialnej za wdrażanie programu Mieszkanie Plus, a wcześniej koordynatorka polityki mieszkaniowej i programu Mieszkania2030 dla m.st. Warszawy podzieli się ze słuchaczami problemami, jakie stoją przed miastami, które aktywnie chcą działać w obszarze polityki mieszkaniowej.

Kongres Polityki Miejskiej dopełniają wydarzenia towarzyszące: Miejskie Kino oraz wycieczki studialne. Organizatorzy liczą na udział wszystkich, którzy interesują się miastem – ekspertów, akademików, urzędników, samorządowców, ale także mieszkańców.

Wydarzenie jest organizowane przez Instytut Rozwoju Miast i Regionów we współpracy z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju, przy wsparciu środków Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020. Formuła Kongresu jest kształtowana jako Krajowe Forum Miejskie, czyli sieć wydarzeń zgodnych z koncepcją Agendy ds. Osiedli Ludzkich ONZ – UN-HABITAT, których celem jest wsparcie programowania i wdrażania krajowych polityk miejskich, zidentyfikowanych jako kluczowe narzędzie w realizacji globalnych celów zrównoważonego rozwoju ONZ.

14-15 listopada 2019 r.

  • Część konferencyjna

16 listopada 2019 r.

  • Wycieczki studialne

Miejsce: Targi Kielce

Wstęp bezpłatny!

Więcej informacji na stronie!