Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Zostań filmowcem lub plakacistą i wygraj niesamowite nagrody dla szkoły

Wystartował nowy ogólnopolski konkurs „Akcja Bezpieczeństwo” organizowany w ramach Kampanii Kolejowe ABC II realizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków unijnych z Programu Infrastruktura i Środowisko.

Konkurs polega na przygotowaniu plakatu lub nakręceniu filmu zawierającego przykład bezpiecznego zachowania na terenach kolejowych. Każda praca i materiał wideo muszą zawierać widoczną postać nosorożca Rogatka, bohatera Kampanii Kolejowe ABC II oraz logo projektu. Konkurs skierowany jest do uczniów z klas I-VI ze szkół podstawowych, którzy będą działać drużynowo.

Zgłoś swoją drużynę już dziś! Wypełnij formularz zgłoszeniowy. Masz czas do 5 kwietnia 2023 roku.

Wygrać można nagrody dla swojej szkoły o wartości 15 000 zł każda.

Zespół, który przygotuje najlepszy plakat, wygra sprzęt edukacyjny lub sportowy. Plakat zostanie również zaprezentowany podczas wydarzenia informacyjno-edukacyjnego organizowanego w czerwcu tego roku.

Natomiast zespół, który stworzy najlepszy film, otrzyma sprzęt multimedialny. Zwycięski film zostanie zaprezentowany podczas pokazu wideomappingu 3D wyświetlonego w czasie czerwcowego wydarzenia.

Będą też przyznane wyróżnienia. Wszystkie wyróżnione prace zostaną pokazane w ramach specjalnej wystawy.

 Więcej informacji na temat konkursu „Akcja Bezpieczeństwo” na stronie z Rogatkiem

O kampanii

Kampania Kolejowe ABC II realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to druga edycja ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej, propagującej zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Dzięki wsparciu Funduszy Europejskich realizowanych jest szereg akcji, wydarzeń i kampanii medialnych dla dzieci w całej Polsce.

Sprawdź wyniki Kampanii Kolejowe ABC II w 2022 roku