Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Zapytaj o Fundusze Europejskie

Masz ciekawy pomysł i szukasz dofinansowania? Korzystasz z funduszy i potrzebujesz wparcia w realizacji projektu? Sprawdzone i bezpłatne informacje są dostępne na Portalu Funduszy Europejskich lub w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich. Każdy może tu znaleźć i otrzymać bezpłatne informacje na temat możliwości pozyskania środków unijnych (dotacji lub pożyczki), a także dowiedzieć się, jak uzyskać wsparcie na rozwój zawodowy.

Portal Funduszy Europejskich

Portal internetowy www.FunduszeEuropejskie.gov.pl oferuje aktualne i kompleksowe informacje na temat Funduszy Europejskich na lata 2014-2020. Dzięki intuicyjnej obsłudze łatwo i szybko znajdziesz tu przydatne materiały, napisane w prosty i zrozumiały sposób.

Co znajdziesz na Portalu?

Na portalu dostępne są również serwisy wszystkich programów krajowych oraz przekierowania do stron instytucji zajmujących się zarządzaniem środkami UE.

Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich

We wszystkich województwach działa 77 Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich (PIFE), w których wykwalifikowani specjaliści udzielają kompleksowych informacji o możliwościach uzyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich.

Odwiedzając Punkty Informacyjne, można:

  • uzyskać pomoc w ustaleniu, czy Twój pomysł ma szansę na wsparcie z Funduszy Europejskich,
  • poznać warunki, kryteria i procedury przyznania dofinansowania,
  • skorzystać z konsultacji specjalistycznych w trakcie przygotowywania wniosku oraz podczas realizacji projektu,
  • uzyskać informacje nt. rozliczania projektów dofinansowanych z FE.

Z konsultacji można skorzystać osobiście, wysłać pytanie mailowo lub zadzwonić. Ponadto organizowane są Mobilne Punkty Informacyjne (MPI), czyli specjalne wyjazdowe dyżury konsultantów. Wiadomości o prowadzonych w poszczególnych województwach Mobilnych Punktach Informacyjnych są publikowane w zakładce: Szkolenia i konferencje.

PIFE organizują również szkolenia i spotkania informacyjne.

Dane kontaktowe poszczególnych Punktów dostępne są w zakładce: Punkty informacyjne.

Zapytaj o Fundusze Europejskie

Portal Funduszy Europejskich oraz Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich dostarczają przyszłym beneficjentom oraz uczestnikom projektów informacji niezbędnych do ubiegania się o dofinansowanie. Aby zwiększyć świadomość istnienia bezpłatnych źródeł informacji wśród wszystkich osób i instytucji, które mogą być zainteresowane pozyskaniem środków z Funduszy Europejskich, będą one promowane przez Ministerstwo Rozwoju w kolejnej odsłonie kampanii.

Będzie ona obecna w stacjach telewizyjnych, radiowych oraz w Internecie - na portalach nadawców telewizyjnych. Informacje będą też pojawiać się sukcesywnie na profilach MR w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube).

Rozpoczynająca się kampania jest jednym z działań informacyjnych i promocyjnych, do których państwa członkowskie UE zostały zobowiązane zapisami prawa wspólnotowego.

 

Informacja Prasowa (PDF 239 KB)