Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Z Europejskim Funduszem Społecznym ratujemy miejsca pracy

Prawie 871 milionów złotych – to kwota skierowana już do wypłaty dla pracodawców na dofinansowanie pensji i składek pracowników. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz marszałkowie regionów zapewnili pieniądze, które pomogą uratować prawie 500 tysięcy miejsc pracy. To jedno z rozwiązań Funduszowego Pakietu Antywirusowego.

Z Europejskim Funduszem Społecznym ratujemy miejsca pracy

"Pokrycie kosztów utrzymania pracowników to obecnie jedno z największych wyzwań, z którym muszą się zmierzyć pracodawcy. Dlatego zapewniliśmy pieniądze z Europejskiego Funduszy Społecznego na dopłaty do pensji pracowników. Przedsiębiorcy bardzo chętnie korzystają z tej formy pomocy" – mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej.

Do poniedziałku 18 maja powiatowe urzędy pracy rozpatrzyły 68 tysięcy wniosków. Oznacza to, że dopłatami objęliśmy 213 tysięcy pracowników firm, organizacji rządowych i samozatrudnionych. Kwota, którą wypłaciliśmy to już 273 miliony złotych.

"Liczba wniosków przyrasta wręcz lawinowo, co pokazuje, że zapotrzebowanie jest ogromne. To także dowód na to, że  przedstawiliśmy dobrą ofertę i pieniądze szybko trafią na konta przedsiębiorców– dodaje Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Ze wsparcia można korzystać przez trzy miesiące. Jego wysokość zależy od spadku obrotów w firmie lub przychodów z działalności statutowej w przypadku organizacji pozarządowych.

Wnioski można składać na stronie praca.gov.pl i w powiatowych urzędach pracy.