Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Wydarzenie Roczne Programu Polska-Rosja „Ekologia bez granic”

16 grudnia 2020 roku odbyło się coroczne wydarzenie programu, które w tym roku zostało poświęcone ochronie środowiska naturalnego. Tym razem z uwagi na panującą pandemię, spotkanie zostało zorganizowane online.

W wydarzeniu wzięło udział około 80 osób z Polski i z Rosji, które reprezentowały m.in. władze krajowe, regionalne, lokalne, organizacje pozarządowe, instytucje naukowe oraz beneficjentów.

Na początku webinarium wystąpili przedstawiciele Instytucji Zarządzającej - Pan Rafał Baliński oraz Instytucji Krajowej Federacji Rosyjskiej - Pan Vsevolod Vovchenko. Gościem specjalnym był Pan Rüdiger Strempel, Sekretarz Wykonawczy w Komisji Ochrony Środowiska Morskiego Bałtyku, który omówił aktualny stan Morza Bałtyckiego oraz narzędzia, które można wykorzystać do jego poprawy.

Przedstawiono również stan realizacji programu oraz informacje na temat przygotowania jego nowej edycji na lata 2021-2027.

Odbył się również panel dyskusyjny z udziałem beneficjentów projektów środowiskowych z Polski i z Rosji. Uczestnicy opowiedzieli m.in. o działaniach, które realizują w projekcie, korzyściach płynących ze współpracy z partnerem z Polski/z Rosji oraz wskazali przedsięwzięcia, które chcieliby zrealizować w ramach nowego programu.