Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Wspieramy opiekę nad osobami z niepełnosprawnościami

1,95 mln euro Program Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 przyznał na pomoc osobom z niepełnosprawnościami.

Dziś podpisaliśmy umowę na realizację projektu "Pogranicza równych szans", która pozwoli na utworzenie ośrodków całodobowej opieki w Zamościu i ukraińskim Krzemieńcu.

"Rodziny opiekujące się osobami z niepełnosprawnościami napotykają wiele przeszkód w codziennym funkcjonowaniu. Chcemy pomagać takim rodzinom. Budowa ośrodków całodobowej opieki będzie dla nich realnym wsparciem: odciąży rodziców i pozwoli im mniej martwić się o przyszłość swoich dzieci" – powiedziała wiceminister Anna Gembicka.

Polsko-ukraiński projekt będą realizować Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za Krokiem” w Zamościu oraz Stowarzyszenie rodziców dzieci z niepełnosprawnościami i ich przyjaciół „Zorza nadziei” w Krzemieńcu. Dzięki dofinansowaniu powstanie całodobowy ośrodek opieki dla 28 osób z niepełnosprawnościami w Zamościu, a w Krzemieńcu placówka, która będzie mogła przyjąć 80 podopiecznych. Ponadto, partnerzy wraz z ekspertami opracują zintegrowany system rehabilitacji oraz przeprowadzą szkolenia dla rehabilitantów. Na swoje działania Zamość otrzyma 1,2 mln euro, a Krzemieniec 750 tys. euro.

Życzymy zespołom obu Stowarzyszeń powodzenia w realizacji ich misji.