Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

W maju sięgnij po Fundusze Europejskie na rozwój i wzmocnienie potencjału firmy, kształcenie i wsparcie młodych osób, ochronę przyrody

Fundusze dla przedsiębiorców

Na przełomie kwietnia i maja 2017 otwiera się ponad 20 nowych konkursów w obszarach wspieranych z ogólnopolskich programów. Najbliższe miesiące to szansa dla przedsiębiorców na unijne dofinansowanie m.in. inwestycji w infrastrukturę B+R, ochronę własności przemysłowej, a także szkolenia i doradztwo w zarządzaniu strategicznym. Konsorcja MŚP z województw Polski Wschodniej będą mogły starać się o dotacje na stworzenie wspólnego produktu (produkty sieciowe).

Wsparcie dla szkół wyższych i instytucji rynku pracy

Na unijne środki mogą liczyć również szkoły wyższe i instytucje rynku pracy. Ogłaszane są nabory na projekty rozwijające kadry z sektora usług dla biznesu, kadry dla przemysłu motoryzacyjnego, a także na projekty poprawiające jakość kształcenia na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo. Instytucje rynku pracy będą mogły ubiegać się o dofinansowanie na wsparcie aktywizacji zawodowo-edukacyjnej młodych osób bez pracy.

Fundusze Europejskie na ochronę środowiska

Otworzy się również unijna oferta na projekty wspierające ochronę zagrożonych gatunków i siedlisk, a także zwiększających drożność korytarzy ekologicznych lądowych i wodnych. Samorządy będą mogły sięgnąć po pieniądze na inwestycje usuwające zanieczyszczenia z terenów miejskich oraz przywracające im wartości użytkowe i przyrodnicze.

Równocześnie trwają konkursy na projekty polepszające gospodarowanie energią w przedsiębiorstwach, w tym wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Z kolei spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mają ostatnią szansę na ubieganie się o unijne dotacje na inwestycje polegające na kompleksowej modernizacji energetycznej wielorodzinnych budynków mieszkaniowych. Uczelnie, jednostki naukowe, urzędy oraz instytucje cały czas mogą pozyskać pieniądze na projekty, dzięki którym udostępnią opinii publicznej swoje zasoby. To tylko przykłady wybranych konkursów.

Więcej szczegółów 

Szczegółowe informacje o wszystkich trwających naborach w ogólnopolskich programach znajdziesz w poniższym zestawieniu (XLSX 23 KB).

Informacje o konkursach dotyczących regionalnych programów operacyjnych dostępne są w zakładce "Zobacz ogłoszenia o naborach wniosków".

Jeśli jesteś zainteresowany konkretnym konkursem i chciałbyś uzyskać dodatkowe informacje na jego temat, skontaktuj się osobiście, telefonicznie lub emailowo z właściwą instytucją organizującą konkurs lub Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich. Pracownicy i konsultanci udzielą Ci szczegółowych informacji na jego temat lub innych interesujących Cię form wsparcia.  

Za miesiąc kolejne informacje o nowych naborach unijnych! Zapraszamy do śledzenia strony.