Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Ponad 160 konkursów w lipcu! Sprawdź, czy znajdziesz coś dla siebie

Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie konkursy na dotacje z Funduszy Europejskich, które trwają w lipcu lub ruszają od lipca. Wśród nich jest 35 konkursów z programów ogólnopolskich i blisko 130 konkursów z programów regionalnych. Sprawdź, czy znajdziesz ofertę dla siebie.

Dotacje dla przedsiębiorców

Jesteś mikro, małym, średnim lub dużym przedsiębiorcą? W lipcu możesz ubiegać się o dofinansowanie badań przemysłowych i prac rozwojowych. Dzięki dotacji kupisz także świadczenia, przy pomocy których opracujesz nowy lub ulepszony produkt, usługę czy technologię.

Do końca lipca szansę na dodatkowe pieniądze mają firmy z Polski Wschodniej. Jeśli działasz w województwie podlaskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim, lubelskim lub świętokrzyskim i masz już wyniki prac badawczo-rozwojowych – ubiegaj się o wsparcie na stworzenie innowacyjnych produktów. Chodzi o takie produkty, które nie były wcześniej wytwarzane w Twoim zakładzie, jak również w innych zakładach na terenie kraju lub ich obecna wersja jest bardzo mocno ulepszona i unowocześniona. Dla klientów takie produkty mogą być zupełną nowością.

A co dla samorządów?

Dla samorządów do połowy lipca otwarty jest jeszcze konkurs na inwestycje, które usuwają zanieczyszczenia z terenów miejskich oraz przywracają im wartości użytkowe i przyrodnicze. Samorządy mogą również ubiegać się o dotacje na modernizację energetyczną budynków czy budowę i modernizację oczyszczalni ścieków komunalnych.

Wsparcie dla podmiotów ekonomii społecznej

Pracujesz dla organizacji pozarządowej albo spółdzielni socjalnej? Jeśli tak, w kilku województwach możesz starać się o dotacje na projekty aktywizacji społecznej, czyli szkolenia, doradztwo i staże dla osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

Dotacje dla administracji rządowej

Dla jednostek administracji rządowej są pieniądze na tworzenie i rozwój e-usług publicznych. Wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom łatwe i sprawne załatwianie spraw urzędowych, za pomocą urządzeń elektronicznych.

Na e-materiały dydaktyczne

Jeśli masz doświadczenie w tworzeniu multimediów, czy e-materiałów dydaktycznych możesz dostać pieniądze na przygotowanie e-podręczników. Dokładnie chodzi o opracowanie w języku angielskim streszczenia e-podręczników do 10 przedmiotów m.in. matematyki, informatyki, geografii, biologii czy historii.

Szkolenia dla kadry sądowniczej i instytucji rynku pracy

Prowadzisz lub organizujesz szkolenia? Masz specjalistyczną wiedzę lub znasz osoby z taką wiedzą? Zdobądź środki na przeszkolenie kadry orzeczniczej i asystentów sądów powszechnych z zakresu prawa gospodarczego i cywilnego. Możesz również sięgnąć po pieniądze na przeszkolenie pracowników Instytucji Rynku Pracy. Dla nich przewidziano szkolenia ze świadczenia usług w ramach europejskiej sieci ofert pracy (EURES).

Dla jednostek naukowych i uczelni wyższych

Jednostki naukowe i uczelnie wyższe mogą sięgnąć po środki na ocenę trafności narzędzia prognozowania popytu na pracę, aktualizację jego danych i rozbudowę funkcjonalności. Narzędzie jest przeznaczone dla instytucji rynku pracy i ma pomóc w podejmowaniu bardziej skutecznych przedsięwzięć na lokalnych rynkach pracy. Szkoły wyższe do końca lipca mogą złożyć projekty, które rozwijają kadry dla przemysłu motoryzacyjnego oraz dla biznesu. Dotyczy to również projektów, które poprawiają jakość kształcenia na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo. Dla uczelni wyższych i jednostek naukowych są również fundusze na rozwój infrastruktury badawczo-rozwojowej – na przykład na zakup aparatury naukowo-badawczej i wyposażenia specjalistycznych laboratoriów badawczych.

Poznaj szczegóły  Potrzebujesz dodatkowych informacji? Przyjdź, zadzwoń lub wyślij maila bezpośrednio do instytucji organizującej konkurs lub Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Pracownicy i konsultanci udzielą Ci bezpłatnych informacji. Za miesiąc kolejne informacje o nowych naborach unijnych! A już wkrótce bardziej szczegółowe i aktualne informacje o naborach unijnych dla przedsiębiorców! Zapraszamy do śledzenia strony.

Więcej szczegółów

Jesteś zainteresowany jakimś konkursem?

Sprawdź szczegółowe informacje o wszystkich trwających naborach:

Znajdź konkurs dla siebie

Jeśli jesteś zainteresowany konkretnym konkursem i chciałbyś uzyskać szczegółowe informacje na jego temat, skontaktuj się osobiście, telefonicznie lub emailowo z właściwą instytucją organizującą konkurs lub Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich. Pracownicy i konsultanci udzielą Ci informacji na jego temat lub innych interesujących Cię form wsparcia.  

Już wkrótce aktualne informacje o naborach unijnych dla przedsiębiorców!

Za miesiąc kolejne informacje o nowych naborach unijnych! Zapraszamy do śledzenia strony.

Poniżej znajdziesz inforgrafikę, która prezentuje zestawienie naborów w lipcu 2017 roku:

 Ponad 160 konkursów w lipcu! Sprawdź, czy znajdziesz coś dla siebie! 1- wsparcie dla przedsiębiorców: badania przemysłowe i prace rozwojowe; wsparcie w opracowaniu nowego lub ulepszony produktu, usługi, technologii; stworzenie innowacyjnych produktów przez firmy z Polski Wschodniej; 2 – wsparcie dla samorządów: usuwanie zanieczyszczeń z terenów miejskich oraz przywrócenie wartości użytkowych i przyrodniczych; modernizacja energetyczna budynków; budowa i modernizacja oczyszczalni ścieków; 3 - wsparcie dla szkół wyższych: rozwój kadr dla przemysłu motoryzacyjnego oraz biznesu; poprawa jakości kształcenia na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo; 4 – wsparcie dla jednostek naukowych i uczelni wyższych: ocena trafności narzędzia prognozowania popytu na pracę, aktualizacja jego danych i rozbudowa funkcjonalności; zakup aparatury naukowo-badawczej i wyposażenia specjalistycznych laboratoriów badawczych; 5 - wsparcie dla administracji rządowej: tworzenie i rozwój e-usług publicznych; 6 – wsparcie dla twórców multimediów i e-materiałów: opracowanie w języku angielskim streszczenia e-podręczników do 10 przedmiotów m.in. matematyki, informatyki, geografii, biologii czy historii; 7 – wsparcie dla organizacji pozarządowych, spółdzielni socjalnych: szkolenia, doradztwo i staże dla osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym; 8 - wsparcie dla firm szkoleniowych, specjalistów: szkolenia kadry orzeczniczej i asystentów sądów powszechnych z zakresu prawa gospodarczego i cywilnego oraz pracowników Instytucji Rynku Pracy