Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Przedsiębiorczy wrzesień

Może prowadzisz własną firmę i szukasz dodatkowego wsparcia dla Twoich działań? Przejrzyj wrześniową ofertę Funduszy Europejskich.

Otwartych jest łącznie 40 naborów w ramach konkursów finansowanych z programów krajowych i regionalnych. Oto kilka przykładów.

Kompetencje dla sektorów

Regularne podnoszenie swoich kwalifikacji staje się powszechnym standardem. Prowadząc firmę, zapewne też masz to na uwadze. Możesz znacznie ograniczyć koszty w tym zakresie i wreszcie potraktować to jako prawdziwą inwestycję w rozwój siebie i Twoich pracowników. Przy minimalnym wkładzie własnym 20% Ty i Twój zespół możecie wziąć udział w szkoleniach, skorzystać z doradztwa lub sfinansować studia podyplomowe. Wsparcie kierowane jest do przedsiębiorstw z branży: budowlanej, finansowej, turystycznej, IT, mody i innowacyjnych tekstyliów, opieki zdrowotnej i pomocy społecznej oraz motoryzacyjnej z uwzględnieniem elektromobilności. Szczegóły znajdziesz w ogłoszeniu.

Granty na Eurogranty

Możesz realizować swoje pomysły nie tylko w Polsce. Jeśli marzy Ci się projekt w ramach jednego z programów Unii Europejskiej (np. Horyzont 2020, COSME, Kreatywna Europa, LIFE), może otrzymać dofinansowanie na jego przygotowanie. Wsparcie obejmuje m.in. usługi doradcze, opracowanie studium wykonalności, organizację spotkań związanych z przygotowaniem projektu i tłumaczenia. Wnioski można składać do 21 stycznia 2021 r. Więcej o naborze.

Ograniczenie skutków COVID-19

Pandemia trwa, a Twoja firma może pomóc w jej zwalczaniu. Jeśli masz pomysł, jak zmniejszyć rozprzestrzenianie się wirusów, to zapoznaj się z konkursem „Szybka ścieżka – Koronawirusy”. Unijne pieniądze możesz otrzymać na badania przemysłowe i/lub eksperymentalne prace rozwojowe. Nabór trwa do 31 grudnia 2020 r. Budżet konkursu wynosi 200 mln zł. Szczegóły poznasz, wchodząc na stronę NCBR

Natomiast, jeśli działasz na Warmi i Mazurach, do końca września możesz złożyć wniosek na dofinansowanie produkcji wyrobów służących zwalczaniu epidemii COVID-19. Chodzi między innymi o produkty lecznicze, terapie, półprodukty, wyroby medyczne oraz sprzęt szpitalny i medyczny oraz środki odkażające. Województwo Warmińsko-Mazurskie przeznaczyło dla swoich wnioskodawców na ten cel ponad 4 mln zł. Więcej informacji 

Inteligentne specjalizacje Pomorza Zachodniego

Jeśli prowadzisz działalność na terenie województwa zachodniopomorskiego, możesz otrzymać dofinansowanie na zakup usługi badawczo-rozwojowej. Projekt ma być związany z opracowaniem nowego lub ulepszonego produktu, usługi, technologii produkcji, projektu wzorniczego bądź jego/jej przetestowaniem. V runda naboru ruszyła 8 września i potrwa do 9 listopada 2020 r. Szczegóły znajdziesz w ogłoszeniu konkursowym.

Wsparcie powrotu na rynek pracy w łódzkim

Jeśli masz co najmniej roczne doświadczenie w prowadzeniu placówki opieki nad dziećmi do lat 3 lub w wieku przedszkolnym, możesz teraz otrzymać dofinansowanie na założenie własnego żłobka lub klubiku w województwie łódzkim. Twój projekt ułatwi powrót do pracy rodzicom i opiekunom małych dzieci lub umożliwi im szukanie nowej profesji. Nabór trwa od 11 września do 1 października. O szczegółach przeczytasz na stronie konkursu

Kujawsko-pomorskie pięknieje

Aż do końca roku możesz złożyć wniosek na projekt związany z zagospodarowanie przestrzeni miejskich, remontem i przebudową budynków w kujawsko-pomorskim. Pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów to aż 12 mln zł. Lista typów projektów w ramach tego konkursu jest dość obszerna i warto się z nią zapoznać na stronie programu regionalnego.

Pozostałe możliwości wsparcia

To tylko niektóre wybrane przykłady konkursów. Jeśli jesteś zainteresowany, szczegółowe informacje o wszystkich trwających we wrześniu naborach dla przedsiębiorców znajdziesz poniżej:

Powyższe informacje dostępne są również na portalu Funduszy Europejskich, w zakładce „Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków”.

W znalezieniu oferty odpowiedniej dla Twoich potrzeb pomoże także „Wyszukiwarka Dotacji”.

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Przyjdź, zadzwoń lub wyślij maila bezpośrednio do instytucji organizującej konkurs lub Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Pracownicy i konsultanci udzielą Ci kompleksowej informacji. I to wszystko bezpłatnie!