Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Prowadzisz własną firmę? Zobacz lipcowe konkursy i znajdź szansę dla siebie

Jeśli prowadzisz własną firmę to właśnie dla Ciebie zebraliśmy w jednym miejscu wszystkie konkursy na dotacje z Funduszy Europejskich, które trwają lub ruszają w lipcu. Do wyboru masz blisko 100 konkursów – 22 z programów ogólnopolskich i prawie 70 z programów regionalnych, czyli dostępnych np. w Twoim województwie.  Sprawdź i znajdź ofertę dla siebie.  

Badania, rozwój, innowacyjne produkty

Bez względu na to, czy jesteś mikro, małym, średnim lub dużym przedsiębiorcą, w lipcu możesz ubiegać się o dofinansowanie badań przemysłowych i prac rozwojowych.

I tak na przykład, do końca sierpnia firmy z Pomorza Zachodniego mogą dostać nawet 100 tysięcy zł na badania, które pozwolą im ulepszyć swoją ofertę. Sprawdź, czy również w Twoim województwie dostępne są takie konkursy na wsparcie projektów badawczo-rozwojowych. Za unijne pieniądze kupisz też usługi, które pomogą Ci opracować i stworzyć nowy lub ulepszony produkt, usługę czy technologię.

Do końca lipca szansę na dodatkowe pieniądze mają firmy z Polski Wschodniej. Jeśli działasz w województwie podlaskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim, lubelskim lub świętokrzyskim i masz już wyniki prac badawczo-rozwojowych – ubiegaj się o wsparcie na stworzenie innowacyjnych produktów. Zastanawiasz się, co to konkretnie znaczy? Chodzi o takie produkty, które nie były wcześniej produkowane w Twojej firmie/fabryce/zakładzie ani nigdzie indziej w Polsce. A może masz taki produkt lub usługę, którą chciałbyś znacząco unowocześnić i ulepszyć? To też jest innowacja i możesz starać się o dotację na nią.   

Postaw na efektywność energetyczną

Myślisz o budowie lub przebudowie instalacji, aby była bardziej energooszczędna? Zastanawiasz się nad instalacją systemów chłodzących, w tym również z odnawialnych źródeł energii? Na takie inwestycje również czekają pieniądze dla Ciebie w wybranych konkursach regionalnych. 

Środki dla szkoleniowców

Prowadzisz lub organizujesz szkolenia? Masz specjalistyczną wiedzę lub znasz osoby z taką wiedzą? Zdobądź pieniądze na przeszkolenie małych i średnich przedsiębiorstw z zakresu ubiegania się o zamówienia publiczne.

Wiedziałeś, że szkoleń w obszarze prawa gospodarczego i cywilnego potrzebuje kadra orzecznicza i asystenci sądów powszechnych? Sprawdź, czy ta oferta jest dla Ciebie.

Możesz również sięgnąć po pieniądze na przeszkolenie samorządów z gospodarowania przestrzennego oraz na prowadzenie szkoleń podnoszących kompetencje językowe i cyfrowe (czyli m.in. z przetwarzania informacji, programowania, ochrony cyfrowych danych i urządzeń).

Jeśli chciałbyś przeprowadzić szkolenia z analizy, przetwarzania i prezentacji danych przestrzennych dla pracowników służb geodezyjnych i kartograficznych, to w lipcu możesz starać się o dofinansowanie na ten cel.  

Dotacje możesz pozyskać także na szkolenia pracowników Ochotniczych Hufców Pracy zatrudnionych m.in. w wojewódzkich komendach OHP, punktach pośrednictwa pracy czy ośrodkach szkolenia zawodowego. To pracownicy, którzy potrzebują szkoleń ze świadczenia usług w ramach europejskiej sieci ofert pracy (EURES). Usługi sieci EURES są skierowane do poszukujących pracy w innym państwie członkowskim oraz do pracodawców, którzy chcą pozyskać pracowników z innego państwa członkowskiego. 

Możesz również prowadzić i zorganizować szkolenia dotyczące opracowania strategii zarządzania wiekiem bądź jej wdrożenia w przedsiębiorstwie. Szczególnie istotne są działania integrujące i zachęcające osoby starsze (w wieku 50+) do rozwoju w swoim miejscu pracy. Strategia zarządzania wiekiem może dotyczyć wielu obszarów, jak np. rekrutacja, elastyczne formy zatrudnienia lub przesunięcia między stanowiskami. 

Stwórz e-podręcznik

Jeśli masz doświadczenie w tworzeniu multimediów czy e-materiałów dydaktycznych możesz dostać pieniądze na przygotowanie e-podręczników. Dokładnie chodzi o opracowanie w języku angielskim streszczenia e-podręczników do 10 przedmiotów m.in. matematyki, informatyki, geografii, biologii czy historii. 

Poznaj szczegóły

Jesteś zainteresowany jakimś konkursem?

Szczegółowe informacje o wszystkich trwających naborach:

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Przyjdź, zadzwoń lub wyślij maila bezpośrednio do instytucji organizującej konkurs lub Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Pracownicy i konsultanci udzielą Ci bezpłatnych informacji.

 Za miesiąc kolejne informacje o nowych naborach unijnych dla przedsiębiorców!