Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Program Polska Cyfrowa wspiera zdalne nauczanie

Przyspieszona procedura oraz minimum formalności to gwarancja powodzenia projektu unijnego. Do tego ważny cel i sukces murowany. Już ponad 90% gmin i powiatów złożyło wnioski o dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego do zdalnej edukacji. Wsparcie z programu Polska Cyfrowa to element Funduszowego Pakietu Antywirusowego.

grafika dekoracyjna

"Mamy 186 milionów złotych na zakup sprzętu do nauki w domu i rozdysponujemy je co do grosza. Nabór wniosków w programie „Zdalna szkoła” cieszy się dużym zainteresowaniem samorządów. Projekt realizujemy bez zbędnych formalności, z gwarancją szybkiej wypłaty środków. Ponad 90%  gmin i powiatów złożyło wnioski. Wiele z nich otrzymało już pieniądze i kupiło sprzęt" - podkreśla Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej.

Projekt „Zdalna szkoła" jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa wynikającą z pandemii. Podczas zawieszenia zajęć w szkołach, sprzęt komputerowy jest niezbędny do prowadzenia lekcji na odległość. Przy wsparciu funduszy unijnych wyposażamy w taki sprzęt szkoły, które udostępniają go potrzebującym uczniom i nauczycielom.

Od 1 kwietnia 2020 roku trwa nabór na sfinansowanie w 100% zakupu laptopów czy tabletów, umożliwiających realizację zdalnych lekcji.

Do tej pory wnioski złożyły 2582 gminy i powiaty spośród 2790 wszystkich uprawnionych, czyli ponad 92% samorządów.

Finansujemy zakupy poczynione od 16 marca, czyli od dnia zawieszenia zajęć w szkołach. Większość samorządów, które złożyły wnioski nie czekały z zakupami. Kupiony sprzęt jest już u uczniów i nauczycieli.

Dodatkowe pieniądze dla samorządów to efekt zmian w programie Polska Cyfrowa, przygotowanych przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Pomogły także szybkie i przyjazne działania oraz decyzje Komisji Europejskiej.

Więcej informacji o programie