Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Portal Funduszy Europejskich w nowej odsłonie

Chcąc sprostać wyzwaniom, jakie wiążą się z realizacją przyszłych projektów dofinansowanych ze środków unijnych w latach 2014-2020, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju przygotowało nową odsłonę serwisów internetowych Funduszy Europejskich. Portal, dostępny pod adresem www.FunduszeEuropejskie.gov.pl, oraz serwisy krajowych programów zyskały odświeżoną, atrakcyjniejszą dla użytkowników szatę graficzną, ale co najważniejsze – będą bardziej intuicyjne w obsłudze. Mamy nadzieję, że architektura informacji nowych serwisów ułatwi Internautom nawigację, a przede wszystkim umożliwi szybkie dotarcie do wybranych informacji związanych z Funduszami Europejskimi.

Dostępne strony

Tworząc nową odsłonę naszych stron, przykładaliśmy szczególną uwagę do tego, aby każdy Internauta miał pełny dostęp do zamieszczanych materiałów i funkcjonalności, a serwisy były dostępne niezależnie od urządzenia, którym posługuje się Internauta.

Co znajdzie się na nowych stronach?

W I etapie nowe serwisy zaoferują użytkownikom:

  • informacje w formie instrukcji i poradników ułatwiających zrozumienie zagadnień związanych z Funduszami Europejskimi oraz ubieganiem się o dotacje,
  • wyszukiwarkę szkoleń i konferencji na temat funduszy,
  • listę ogłoszeń o naborach wniosków,
  • dokumenty i publikacje informacyjne o środkach europejskich,
  • dane kontaktowe Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich,
  • informacje o efektach Funduszy Europejskich oraz dane o projektach, które otrzymały dofinansowanie z Funduszy Europejskich,
  • możliwość oceny przydatności poszczególnych informacji zawartych na stronach.

W II etapie wraz z postępem prac nad dokumentami dotyczącymi nowych programów, uruchomiona zostanie Wyszukiwarka Dotacji, w której znajdą się informacje o wszystkich możliwościach uzyskania wsparcia z Funduszy Europejskich. Dzięki intuicyjnym filtrom użytkownik w łatwy i szybki sposób będzie mógł odnaleźć interesujące go źródło finansowania.

System informowania o Funduszach Europejskich w Internecie

Na Portalu Funduszy Europejskich znajdą się również przekierowania do stron wszystkich instytucji zajmujących się zarządzaniem środkami UE. Strony będą charakteryzowały się spójną architekturą informacji oraz jednolitą szatą graficzną. Będziemy się starać, aby treści na nich dostępne były odpowiednio dostosowane do odbiorców, prowadząc Internautów za rękę w świecie funduszy.

Gdzie szukać nowych serwisów?

Serwisy w nowej odsłonie dostępne są pod następującymi adresami:

A dotychczasowe strony programów?

Serwisy programów z perspektywy 2007-2013 można znaleźć pod następującymi adresami:

Zapraszamy do korzystania z serwisów Funduszy Europejskich!