Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Pokażcie nam fundusze, bo… są „bliżej niż myślisz”!

Nie przez przypadek wybraliśmy dla naszego konkursu taką właśnie nazwę. Projekty, które zaistniały dzięki Funduszom Europejskim, znajdziesz naprawdę wszędzie. A my chcemy zobaczyć je Twoimi oczami! Pokaż nam je i wygraj nawet 5 000 złotych. Na zgłoszenia czekamy do 10 września.

Co musisz zrobić? Wystarczy, że znajdziesz w swojej okolicy jakąś ciekawą lub użyteczną „funduszową” inwestycję i nagrasz o niej amatorski filmik.

Dni otwarte - baner promujący akcję. Na zielono-niebieskim tle napisy: Konkurs! Wygraj 5 tysięcy złotych!

Jak zgłosić się do konkursu?

Poniżej znajdziesz instrukcję w kilku prostych krokach:

  1. Przede wszystkim – poszukaj Funduszy Europejskich w swojej okolicy.      
  2. Wejdź na stronę: dniotwarte.eu i otwórz zakładkę „Konkursy”. Następnie kliknij w baner „Bliżej niż myślisz”. Tam znajdziesz regulamin konkursu i wszystkie dodatkowe informacje.      
  3. Nagraj krótki filmik, w którym pokażesz nam, jak fundusze unijne zmieniły Twoją okolicę, szkołę, firmę, uczelnię… Zapisz plik w formacie mp4.      
  4. Jeszcze raz otwórz zakładkę, na której szukałeś informacji o konkursie. Zjedź odrobinę niżej i kliknij w niebieskie prostokątne pole „Zgłoś filmik do konkursu”.      
  5. Wypełnij prosty formularz, dodaj krótki opis swojego filmu i załaduj plik. Odkliknij akceptację regulaminu i naciśnij „Wyślij”.

To już naprawdę wszystko!

Wysłałeś i… co dalej?

Twoje zgłoszenie, jeśli spełnia warunki regulaminu, pojawi się na stronie dniotwarte.eu. Oznacza to, że zostało dopuszczone do konkursu.Nabór zgłoszeń zamykamy 10 września. Spośród nadesłanych filmików, najlepsze wybiorą internauci w otwartym głosowaniu.

Dla laureatów przewidujemy 3 nagrody: w wysokości 5 000 zł, 3 000 zł i 2 000 zł. Jest o co walczyć.

Jaki projekt możesz pokazać?

Każdy, o ile jest finansowany z Funduszy Europejskich. To nie muszą być duże, spektakularne inwestycje. Doposażenie szkolnych pracowni, nowa ścieżka rowerowa, wyremontowany plac zabaw, nowy sprzęt w Twojej przychodni… Takich projektów wokół Ciebie jest naprawdę całe mnóstwo.

Poszukaj w swoim otoczeniu charakterystycznych „funduszowych” nalepek, plakatów czy tablic. To one informują, czy dana rzecz lub inwestycja została sfinansowana z unijnych dotacji.

Możesz wejść też na stronę mapadotacji.gov.pl. Wyszukiwarka projektów umożliwia Ci ich szukanie po Twoim województwie czy powiecie.

A jeśli szukasz inspiracji, zajrzyj na stronę dniotwarte.eu na zakładkę „Przykłady projektów”. Sam przekonaj się, ile inwestycji masz do wyboru.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich – świętuj z nami!

Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Konkurs jest częścią corocznej akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich, która w tym roku odbędzie się całkowicie online.

Weekend 25-27 września będzie prawdziwym funduszowym świętem. Pokażemy najciekawsze inwestycje, które powstały z unijnym wsparciem i postaramy się podsumować ostatnich 7 lat działania funduszy.

Na uczestników czekają warsztaty, wirtualne spacery po atrakcjach, webinaria, a nawet koncerty.

Wejdźcie na stronę dniotwarte.eu i spędźcie razem z nami ten weekend!