Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Pojazdy elektryczne w Gdyni

Aż 24 nowe autobusy elektryczne zasiliły flotę Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej Sp. z o.o. w Gdyni. 7 czerwca 2022 r. uroczyście wprowadzono je do ruchu. Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu Funduszy Europejskich.

8 elektrycznych autobusów przegubowych, 16 elektrycznych autobusów standardowych, wybudowanie miejsc i stacji wolnego ładowania na terenie zajezdni, wybudowanie 7 stacji pantografowych szybkiego ładowania ze stacjami transformatorowymi na 5 istniejących pętlach autobusowych i przystankach końcowy to efekt końcowy inwestycji dofinansowanej ze środków unijnych z Programu Infrastruktura i Środowisko.

Autobus elektryczny w Gdyni

Źródło: Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej Sp. z o.o.

Głównym celem projektu było zwiększenie liczby bezemisyjnego taboru autobusowego i budowa infrastruktury służącej ładowaniu pojazdów. Dzięki temu transport publiczny w Gdyni będzie bardziej przyjazny środowisku, a ponadto bardziej bezpieczny i efektywny. Poprawi to warunki życia mieszkańców miasta i komunikację turystów licznie odwiedzających Trójmiasto.

Dzięki realizacji projektu pojemność zakupionego taboru pasażerskiego zwiększy się o 2 160 osób.

Projekt "Rozwój elektrycznego transportu publicznego w Gdyni poprzez zakup elektrycznego taboru wraz z rozbudową infrastruktury oraz budową punktów doładowań" realizowany był z Programu Infrastruktura i Środowisko. Koszt całkowity projektu to ponad 100 mln zł, dofinansowanie unijne to 68,65 mln zł.