Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Opolszczyzna zyskała nową obwodnicę. Szybciej i bezpieczniej wokół Myśliny

Od 5 listopada 2019 roku kierowcy pojadą ponad 3-kilometrowym odcinkiem obwodnicy Myśliny. Inwestycja, której koszt całkowity to około 51 milionów złotych, powstała przy wsparciu Funduszy Unijnych z programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ). Dofinansowanie wyniosło ponad 35 milionów złotych. W uroczystości otwarcia udział wziął wiceminister inwestycji i rozwoju Grzegorz Puda. 

 

"Sieć drogowa w Polsce jest coraz bardziej spójna, a nowo oddane fragmenty dróg łączą się w coraz dłuższe ciągi szybkich i bezpiecznych tras. Wiele inwestycji drogowych powstaje przy wsparciu Funduszy Unijnych i programu Infrastruktura i Środowisko. Do chwili obecnej powstało około 830 kilometrów dróg przy wsparciu POIiŚ" – powiedział podczas otwarcia wiceminister Grzegorz Puda.

 

Obwodnica Myśliny przebiega po południowej stronie miejscowości w ciągu drogi krajowej nr 46. Jest to droga jednojezdniowa z dwoma pasami ruchu. W ramach inwestycji oprócz odcinka drogi o długości 3,15 km, powstały trzy obiekty inżynierskie: wiadukt nad linią kolejową oraz dwa przejazdy gospodarcze nad drogami lokalnymi. Droga krajowa numer 46 Kłodzko – Nysa – Niemodlin – Opole – Częstochowa – Szczekociny, łączy województwo dolnośląskie, opolskie i śląskie.

Droga prowadząca wokół miasta Myśliny to jedna z pięciu obwodnic realizowanych obecnie przez Generalną Dyrekcje Dróg Krajowych i Autostrad na Opolszczyźnie. W budowie są jeszcze obwodnice Kędzierzyna Koźla, Niemodlina, Olesna i Praszki o łącznej długości  67 km.