Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Nowe dworce modułowe w Wielkopolsce

W województwie wielkopolskim otwarto właśnie dwa nowe dworce wybudowane w nowoczesnej formule Innowacyjnych Dworców Systemowych (IDS). Te dwa niewielkie i proekologiczne budynki, zlokalizowane w miejscowościach Pobiedziska Letnisko i  Biskupice Wielkopolskie, powstały przy wsparciu Funduszy Europejskich z Programu Infrastruktura i Środowisko.  

Dworce w miejscowościach Pobiedziska Letnisko i  Biskupice Wielkopolskie zostały zrealizowane w ramach projektu Modernizacja wybranych dworców przy liniach kolejowych nr 353,131 oraz 3 realizowanego ze środków unijnych Programu Infrastruktura i Środowisko.

Projekt zakłada realizację 11 dworców, w tym 7 w województwie wielkopolskim. Koszt całkowity projektu to 109 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 73 mln zł. 

Oba dworce wpisują się w obowiązujące trendy projektowania z wykorzystaniem zasad zrównoważonego rozwoju, minimalizowania kosztów eksploatacji i efektywności wykorzystania budynku. Inwestycje zakładały stworzenie wysokiej jakości przestrzeni obsługi podróżnych spełniającej obowiązujące standardy międzynarodowe oraz w pełni dostosowanej do korzystania z obiektu przez osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się.

******
Otwarte dziś dworce, to pierwsze oddane do użytkowania obiekty dworcowe w Wielkopolsce, które powstają ze środków unijnych z Programu Infrastruktura i Środowisko. W sumie w Wielkopolsce realizowane są dwa projekty dworcowe, w ramach których zostanie przebudowanych 10 obiektów. Po więcej szczegółowych informacji zapraszamy na stronę PKP S.A.

Biskupice_Wielkopolskie_nowy_dworzec
Dworzec Biskupice Wielkopolskie
źródło: Polskie Koleje Państwowe S.A.

Biskupice_Wielkopolskie_nowy_dworzec_2

Dworzec Biskupice Wielkopolskie
źródło: Polskie Koleje Państwowe S.A.

Pobiedziska_Letnisko_nowy_dworzec

Dworzec Pobiedziska Letnisko
źródło: Polskie Koleje Państwowe S.A.

Pobiedziska_Letnisko_nowy_dworzec_2

Dworzec Pobiedziska Letnisko
źródło: Polskie Koleje Państwowe S.A.