Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Największe w Europie wydarzenie poświęcone rozwojowi miast i regionów!

Ruszyła rejestracja na 19. Europejski Tydzień Regionów i Miast (#EURegionsWeek), który odbędzie się wirtualnie od 11 do 14 października 2021 r. Tegoroczną edycję największego wydarzenia poświęconego polityce spójności zorganizowano pod hasłem ‘Together for recovery’.

Europejski Tydzień Regionów i Miast to wydarzenie współorganizowane przez Europejski Komitet Regionów oraz Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej.W 2020 r. z powodu pandemii COVID-19 po raz pierwszy odbyła się cyfrowa edycja wydarzenia i wzięło w niej udział ponad 10 000 uczestników.

W tegorocznej edycji imprezy zaplanowano 300 sesji poświęconych czterem tematom:

  1. Cohesion (Spójność: od sytuacji kryzysowej do odporności)
  2. Green transition (Zielona transformacja)
  3. Digital transition (Cyfrowa transformacja)
  4. Citizens' engagement (Zaangażowanie obywateli).

#EURegionsWeek  jest wyjątkową platformą komunikacji i tworzenia sieci kontaktów, zrzeszającą regiony i miasta z całej Europy, w tym ich przedstawicieli, urzędników, ekspertów oraz pracowników naukowych.

W tym roku rejestracja możliwa jest poprzez platformę internetową. Zapewnia ona możliwość debaty i nawiązania kontaktów oraz wymiany najlepszych praktyk i pomysłów między partnerami i uczestnikami imprezy.

Szczegółowe informacje na temat 19. edycji European Week of Regions and Cities znajdziesz na stronie internetowej wydarzenia.