Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Majówkowe weekendy z Funduszami Europejskimi

Weekend Muzeów, to nie tylko wachlarz atrakcji dla dorosłych, o czym pisaliśmy tutaj. Dzieci również mają swój czas podczas Nocy Muzeów i nie tylko. Oto kilka propozycji na rodzinne majówkowe weekendy z beneficjentami Programu Infrastruktura i Środowisko, wspartych przez Fundusze Europejskie

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu

W tzw. Minikopernikach  maj przebiegnie pod znakiem mini warsztatów rodzinnych. Tematy spotkań są niezwykle różnorodne, każdy wybierze coś dla siebie. Lubisz podglądać przyrodę? Jesteś ciekawy jak skorupiaki prezentują się pod mikroskopem? A może wolisz odkryć historię pisma i wejść w fascynujący świat kaligrafii? Jeśli tak, to zaplanuj weekend w Młynie Wiedzy w Toruniu, więcej szczegółów znajdziesz pod linkiem na stronie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

ETNOCENTRUM Ziemi Krośnieńskiej

Jeśli nie masz ochoty ruszać się z domu, ale chcesz się poruszać, to Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej ma propozycję – warsztaty online z regionalnych tańców ziemi krośnieńskiej, instruktaż dostępny jest tutaj.

Robótki ręczne to Twoja specjalność? Dzięki filmom zrealizowanym w Etnocentrum nauczysz się jak zrobić hiacynta z bibuły lub stokrotkę z krepiny. Zainteresowany? Zobacz film.

W Etnocentrum czeka na Ciebie wiele innych atrakcji, warsztaty kulinarne, konkursy oraz zwiedzanie z przewodnikiem, szczegóły sprawdź na stronie internetowej Etnocentrum.

Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie

Z Ziemi Krośnieńskiej przenosimy się prosto do Krakowa… po Więcej Światła. Taki tytuł nosi interaktywna wystawa edukacyjna, z której dowiesz się m.in.

  • Jak działa kuchenka mikrofalowa?
  • Dlaczego światło UV zabija wirusy?
  • Skąd się wzięła nazwa żarówka?

Szczegóły wystawy znajdziesz na stronie Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

A co powiesz na majówkę po Europie ?

Dwoje dzieci wyrusza w podróż po Europie, sprawdźmy jakie prezenty kupują po drodze. Chcesz pomóc odgadnąć babci skąd dostała pamiątki od wnuków? Wejdź na stronę KE i zagraj w europejską przygodę!