Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Konkurs Polska Pięknieje 2015. Rozpoczynamy głosowanie internautów

Już po raz ósmy wybieramy najlepsze przedsięwzięcia dotyczące turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej, rozwiązań cyfrowych, kultury i sztuki oraz rewitalizacji, które otrzymały dofinansowanie ze środków UE. O miano nowego cudu Funduszy Europejskich, w każdej z kategorii, walczy 21 projektów z 12 województw. Swojego laureata wskażą też internauci poprzez stronę www.polskapieknieje.gov.pl. Zwycięzców poznamy we wrześniu.

Poprzez promocję dobrych praktyk, konkurs pokazuje wpływ Funduszy Europejskich na rozwój Polski i zachodzące w niej zmiany. Nagrody przyznawane są w siedmiu kategoriach. W tegorocznej edycji są to:

  • Rewitalizacja,
  • Obiekt turystyczny,
  • Turystyka mobilna i wirtualna,
  • Turystyka aktywna,
  • Kultura i sztuka,
  • Miejsce przyjazne rodzinie,
  • Edukacja.

O zwycięstwo rywalizuje 21 projektów wybranych spośród 195 zgłoszeń. Najwięcej nadesłano z województw: śląskiego (23), dolnośląskiego (22) i małopolskiego (19). Najpopularniejszymi kategoriami były: Rewitalizacja (60), Obiekt turystyczny (46) i Turystyka aktywna (30).

Główną nagrodą w każdej z kategorii jest statuetka „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”, tablica pamiątkowa, dyplom, pakiet materiałów promujących, a także działania promocyjne.

Wybór laureatów w konkursie jest dwustopniowy. W pierwszym etapie, Kapituła Konkursu wytypowała projekty nominowane w każdej z kategorii. W drugim, wybierze siedem nowych Cudów Funduszy Europejskich. Ósmy wyłonią internauci. 

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w głosowaniu, które potrwa od 20 lipca do godziny 12.00 4 sierpnia br. Zapraszamy na stronę www.polskapieknieje.gov.pl.