Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Głosuj na polski projekt w konkursie REGIOSTARS 2021!

Poznaliśmy najciekawsze projekty, które znalazły się wśród 25 finalistów konkursu REGIOSTARS. Czas na głosowanie publiczności! O laury walczy polski projekt „Subregionalne Centrum Asystentury” dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Na stronie Komisji Europejskiej i na platformie konkursu opublikowana została lista najciekawszych projektów polityki spójności w Unii Europejskiej wybranych z 214 zgłoszeń nadesłanych na tegoroczną edycję REGIOSTARS.

Wejdź na platformę konkursu, poznaj finalistów REGIOSTARS i wybierz projekt, który otrzyma nagrodę publiczności.

Najciekawsze działania wybrane przez niezależne jury walczą o nagrodę w następujących kategoriach konkursowych:

  • INTELIGENTNA Europa: zwiększenie konkurencyjności lokalnych przedsiębiorstw w środowisku cyfrowym
  • ZIELONA Europa: ekologiczne i odporne społeczności w obszarach miejskich i wiejskich
  • SPRAWIEDLIWA Europa: wspieranie włączenia społecznego i przeciwdziałania dyskryminacji
  • ZURBANIZOWANA Europa: promowanie ekologicznych, zrównoważonych i opartych na obiegu zamkniętym systemów żywnościowych w miejskich obszarach funkcjonalnych
  • TEMAT ROKU: zwiększanie mobilności ekologicznej w regionach – Europejski Rok Kolei 2021

Zwycięzca każdej z tych kategorii otrzyma płatne partnerstwo medialne warte 5000 euro.

Ogłoszenie zwycięzców pięciu kategorii tematycznych oraz nagrody publiczności nastąpi podczas uroczystości wręczenia nagród 2 grudnia br.

Projekt „Subregionalne Centrum Asystentury” (‘Subregional Assistant Centre’) rywalizuje o nagrodę w kategorii „SPRAWIEDLIWA Europa: wspieranie włączenia społecznego i przeciwdziałania dyskryminacji”. Aby zagłosować na projekt z Polski wejdź na platformę konkursu i wybierz kategorię „FAIR Europe” oraz zaznacz serduszko przy opisie projektu pn. ‘Subregional Assistant Centre’. Możesz głosować na swojego faworyta każdego dnia. Masz na to czas do 15 listopada br.!

„Subregionalne Centrum Asystentury” to projekt Fundacji Eudajmonia realizowany w partnerstwie z Polkowickim Centrum Pomocy Rodzinie z dofinansowaniem unijnym z Programu Regionalnego Województwa Dolnośląskiego.  Dzięki Funduszom Europejskim wsparciem objęto 110 osób z niepełnosprawnościami oferując m.in. usługi z zakresu asystentury funkcjonalnej, a także wyspecjalizowane wsparcie trenera aktywności. Działania przyczyniły się do zwiększenia ich samodzielności oraz aktywności społecznej i zawodowej. Doradztwem psychologicznym objęto również ich rodziny i otoczenie. Stworzone zostały także miejsca świadczenia dziennej opieki nad osobami niesamodzielnymi. Udostępnienie usług asystenckich poprzedzone było przeszkoleniem kadry w tym zakresie. Więcej informacji o projekcie przeczytasz w serwisie Mapa Dotacji

Szczegóły na temat REGIOSTARS  2021 znajdziesz na stronie Komisji Europejskiej

Regiostars 2021 - Cast Your Vote!