Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Fundusze europejskie w Parku Miejskim w Brwinowie

Podczas pandemii wyjątkowo zaczęliśmy doceniać otaczającą nas zieleń. Wszelkie parki, lasy, ogrody stały się nam bliższe ze względu na potrzebę kontaktu w przyrodą. Fundusze Europejskie wspierają rozwój zieleni miejskiej, między innymi w Brwinowie.

Projekt "Kolejny etap rewitalizacji parku miejskiego w Brwinowie - zagospodarowanie terenów zieleni"uzyskał dofinansowanie w Programie Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Projekt obejmował dwa zadania. Pierwsze polegało na zagospodarowaniu terenu Parku Miejskiego w Brwinowie – część istniejąca parku. Natomiast drugie zadanie koncentrowało się na stworzeniu edukacyjnego ogrodu botanicznego.

Dzięki środkom z Unii Europejskiej, z Funduszu Spójności, poprawiono stan zieleni i dodano elementy udostępniania jej mieszkańcom i zachęcające do korzystania z zieleni, w tym alejki spacerowe, oświetlenie i miejsca rekreacyjno-edukacyjne. Park został także dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Całość inwestycji wyniosła ponad 6,2 mln zł, z czego dofinansowanie z Funduszy Europejskich to kwota ponad 2,1 mln zł.

Rezultaty projektu będzie można podziwiać w najbliższą niedzielę, czyli 30 maja podczas Pikniku Ekologicznego. W trakcie wydarzenia przewidziane są atrakcje dla małych i dużych, m.in. konkurs plastyczny, pokaz tresury psów czy quiz przyrodniczy. Więcej szczegółów pod linkiem.

kwitnące tulipany w Parku miejskim w Brwinowie
Źródło: Urząd Gminy Brwinów

Park miejski w Brwinowie
Źródło: Urząd Gminy Brwinów

fragment alejki w Parku
Źródło: Urząd Gminy Brwinów

Park Miejski w Brwinowie
Źródło: Urząd Gminy Brwinów

plac zabaw dla dzieci
Źródło: Urząd Gminy Brwinów

***

Mimo że weekend mamy już za sobą, to warto wrócić wspomnieniami do minionej niedzieli i Pikniku Ekologicznego w Brwinowie. Park miejski i ogród botaniczny cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci i dorosłych, ale także czworonogów. Nie wierzycie? Zobaczcie relacje fotograficzną z wydarzenia, dostępną na profilu Gminy Brwinów.