Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Fundusze Europejskie – szansa na lepsze jutro!

Obecny czas jest bardzo wymagający dla nas wszystkich. Ciągle uczymy się nowej, pandemicznej rzeczywistości. To jednak nie oznacza, że nie możemy patrzeć z optymizmem w przyszłość. Istnieje szansa na lepsze perspektywy – szansa ta wiąże się z Funduszami Europejskimi.

W listopadzie rozpoczynają się nowe nabory z programów krajowych, regionalnych i Europejskiej Współpracy Terytorialnej. Wiele z konkursów kierowanych jest do przedsiębiorców, a także jednostek samorządu terytorialnego, stowarzyszeń, organizacji pozarządowych czy instytucji kultury. Wnioski o dotacje można składać w obszarach: m.in. zdrowia, ochrony środowiska, transportu, aktywizacji społecznej, B+R oraz innowacji.

Mikro-, mali i średni przedsiębiorcy

Nowy start Twojej firmy

Każdy przedsiębiorca przyzna, że prowadzenie własnej firmy nie należy do łatwych zadań. Zdarzają się więc trudne momenty, nawet porażki. Istnieje jednak druga szansa – jest nią konkurs „Nowy start”. 

Dzięki otrzymanemu dofinasowaniu dowiesz się jakie były przyczyny niepowodzenia. Będziesz mógł rozwinąć także swoje umiejętności prowadzenia przedsiębiorstwa i uzyskasz pomoc jak dostosować swój nowy biznes do obecnych warunków rynku. Oprócz tego, dzięki środkom, zapewnisz także odpowiednie przygotowanie swoim nowym pracownikom. 

Nabór jest prowadzony przez czterech operatorów. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 30 listopada 2022 roku. Więcej o naborze, przeczytasz na stronach Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 

Start-upy

W dalszym ciągu trwa konkurs „Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej”. Przeznaczony jest on dla mikro- i małych przedsiębiorców, którzy brali udział w pierwszym etapie konkursu „POPW Platformy startowe dla nowych pomysłów” i pozytywnie zrealizowali swój projekt. Kolejnym krokiem dla nich ma być rozwinięcie działalności – wejście produktu na rynki krajowe i zagraniczne oraz zwiększanie sprzedaży. 

Kwota dofinansowania, jaką możesz otrzymać to nawet 1 000 000 złotych. Otrzymane środki będziesz mógł przeznaczyć na zakup usług doradczych lub eksperckich, na pensje dla pracowników przy projekcie czy promocję swojego projektu (także zagranicą). 

Wnioski można składać do 30 grudnia 2021 roku. Więcej o naborze, przeczytasz na stronach Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Dostępność Plus

Jeśli zastanawiasz się nad wprowadzeniem na rynek nowego produktu, który będzie przeznaczony dla osób z ograniczeniami fizycznymi lub poznawczymi, np. urządzenia elektronicznego, oprogramowania komputerowego czy nawet sprzętu medycznego – ten konkurs jest dla Ciebie!  

Dzięki konkursowi „Design dla przedsiębiorców. Dostępność Plus” będziesz mógł podjąć współpracę z profesjonalnym projektantem i stworzyć właściwą strategię wzorniczą dla swojego przedsiębiorstwa. Kiedy otrzymasz środki, będziesz mógł je przeznaczyć np. na usługi doradcze, licencje i patenty czy zakup odpowiedniego sprzętu. Dofinansowanie może wynieść nawet 1 125 000 zł (maksymalnie 85% wartości projektu). 

Wnioski w tym naborze mogą składać mikro-, mali i średni przedsiębiorcy (z wyjątkiem tych z terytorium makroregionu Polski Wschodniej, tj. województw: lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego) od 24 listopada 2020 roku do 28 lipca 2021 roku. Więcej o naborze, przeczytasz na stronach Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Organizacje pozarządowe i agencje zatrudnienia

Praca

Naprzeciw wyzwaniom na rynku pracy, jakie stawia przed ludźmi niepełnosprawność wychodzi konkurs POWER „Rozwój potencjału zawodowego osób z niepełnosprawnościami”. Jest przeznaczony dla organizacji pozarządowych oraz agencji zatrudnienia. Dzięki tym środkom powrót do pracy osób z niepełnosprawnościami lub po długiej chorobie będzie znacznie ułatwiony. Dofinansowanie będzie można otrzymać np. na zdobycie doświadczenia zawodowego, na zatrudnienie wspomagane czy uzupełnienie umiejętności i kwalifikacji takich osób. 

Wnioski w tym naborze (1 runda) są przyjmowane do 30 listopada 2020 roku. Więcej o naborze, przeczytasz na stronach Instytucji Ogłaszającej Konkurs.

Jednostki samorządu terytorialnego

Transport

Podróże to jedna z części składowych naszego życia. Pomimo pandemii, musimy bezpiecznie dojechać do pracy czy do sklepu, odebrać dzieci ze szkoły lub przedszkola. Kluczem do sukcesu w tej sprawie są nowoczesne oraz dobrej jakości drogi, którymi mamy się poruszać na co dzień. 

W województwie wielkopolskim jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia mogą otrzymać dofinansowanie na przebudowę dróg wojewódzkich, skrzyżowań i obwodnic. To wszystko w ramach konkursu „Wzmocnienie regionalnego układu powiązań drogowych”. 

Poziom dofinansowania może wynieść nawet 85%. Zgłoszenia do tego konkursu przyjmowane są do 27 listopada 2020 roku. Więcej o naborze, przeczytasz na stronach Programu Regionalnego Województwa Wielkopolskiego.

Instytucje kultury

Kultura i sztuka

30 października 2020 roku rozpoczął się nabór wniosków do konkursu „Instytucje kultury – ZIT bis Ełk”. Jest on kierowany do instytucji kultury na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. 

Dzięki środkom z tego konkursu będzie możliwa rozbudowa instytucji, zakup nowoczesnego wyposażenia, także konserwacja eksponatów. Co więcej, dofinansowanie może być wykorzystane na stworzenie aplikacji i innych treści cyfrowych lub multimedialnych, które rozszerzą możliwości zwykłego zwiedzania. W ten sposób np. wizyta w muzeum może stać się jeszcze bardziej atrakcyjna dla dzieci i młodzieży. 

Wnioski można składać do 30 listopada 2020 roku. Więcej o naborze, przeczytasz na stronach Programu Regionalnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Poznaj inne możliwości 

To tylko wybrane przykłady konkursów. Jeśli jesteś zainteresowany, szczegółowe informacje o wszystkich trwających naborach znajdziesz poniżej:         

Te dane dostępne są również na portalu Funduszy Europejskich, w zakładce „Zobacz ogłoszenia o naborach wniosków”. W znalezieniu oferty odpowiedniej dla Twoich potrzeb pomoże także Wyszukiwarka Dotacji

Potrzebujesz dodatkowych informacji?

Przyjdź, zadzwoń lub wyślij maila bezpośrednio do instytucji organizującej konkurs lub Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Pracownicy i konsultanci udzielą Ci bezpłatnych informacji.

 Za miesiąc kolejne informacje o nowych naborach unijnych!