Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

„Fundusze Europejskie na jedynce prasy lokalnej i regionalnej” – warsztaty dla dziennikarzy i wydawców prasy lokalnej i regionalnej

O projekcie 

Trwa realizacja projektu, którego głównym celem jest dostarczenie dziennikarzom wiedzy o Funduszach Europejskich na lata 2014-2020, a przede wszystkim pokazanie, że można o nich pisać w sposób interesujący i zachęcający czytelników do sięgania po środki. Od sierpnia w poszczególnych województwach organizowane są warsztaty, aktualnie trwa konkurs dla dziennikarzy, planowany jest również cykl webinariów. Projekt jest realizowany w okresie od 1 sierpnia do 15 grudnia 2016 r.

Dla kogo

Działania edukacyjne w ramach projektu skierowane są do dziennikarzy i wydawców prasy lokalnej i regionalnej oraz przedstawicieli środowisk telewizyjnych nadawców lokalnych i regionalnych oraz lokalnych środowisk radiowych.

Kiedy i gdzie

Warsztaty dostarczą uczestnikom ogólną wiedzę na temat Funduszy Europejskich w nowej perspektywie, a także bardziej specjalistyczną dotyczącą możliwości wsparcie w ramach konkretnych obszarów, wpływu zrealizowanych przedsięwzięć na rozwój lokalny, regionalny i krajowy oraz sposobów profilowania informacji na temat funduszy.

Terminy ostatnich warsztatów:

  • 7-9 października 2016 r., godz. 14.30 (Gdańsk), hotel Zatoka;
  • 7-9 października 2016 r., godz. 12.30 (Bydgoszcz), hotel Ikar;
  • 7-9 października 2016 r., godz. 14.30 (Trzebiatów), Hotel SPA Akacjowy Dwór;
  • 14-16 października 2016 r., godz. 14.30 (Legnica), hotel Milenium;
  • 14-16 października 2016 r., godz. 14.30 (Kielce), hotel Tęczowy Młyn;
  • 14-16 października 2016 r., godz. 14.30 (Zielona Góra), hotel Śródmiejski.

Zgłoszenia na warsztaty można dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie: http://gazetylokalne.pl/rekrutacja/

Webinaria

Uzupełnieniem działań bezpośrednich będzie cykl webinariów, z których najbliższe planowane jest na 19 października. Aktualnie na stronie projektu można znaleźć pierwsze ogólnopolskie webinarium informacyjne. 

Wszystkie webinaria będą dostępne na stronie http://gazetylokalne.pl/webinaria/

Konkurs

W celu utrwalenia wiedzy zdobytej w trakcie poszczególnych działań edukacyjnych projektu dla dziennikarzy organizowany jest konkurs. W ramach konkursu dziennikarze przygotują artykuły, które będą dotyczyć Funduszy Europejskich. Kapituła konkursu wybierze 3 najlepsze z każdego województwa. Zostaną one opublikowane w gazetach, z których pochodzą autorzy zwycięskich tekstów. Ponadto przewidziane są nagrody pieniężne.

Więcej informacji o konkursie dla dziennikarzy na stronie: http://gazetylokalne.pl/konkurs/

Projekt „Fundusze Europejskie na jedynce prasy lokalnej i regionalnej” realizowany jest przez Stowarzyszenie Gazet Lokalnych w ramach „Konkursu dotacji na działania edukacyjne w zakresie Funduszy Europejskich na lata 2014-2020” na zlecenie Ministerstwa Rozwoju. I

Informacje dodatkowe

http://gazetylokalne.pl/o-projekcie-2/

E-mail: ola@gazetylokalne.pl;

Tel.: 794 760 596, 22/826 12 50.