Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Europejski pociąg

Do stolicy dotarły pierwsze dwa nowoczesne pociągi Impuls II. Jeden z nich jest w barwach europejskich, co ma podkreślić wsparcie Funduszy Europejskich w inwestycje Szybkiej Kolei Miejskiej Sp. z o.o. Warszawa.

21 elektrycznych nowoczesnych pociągów będzie zakupionych dla Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie w ramach projektu dofinansowanego ze środków unijnych z Programu Infrastruktura i Środowisko. Pierwsze dwa dojechały do stolicy.

Pierwszy z pociągów jest w barwach europejskich – to ma podkreślić istotny wkład Funduszy Europejskich w realizację inwestycji. Na powierzchni pojazdu znajduje się dwanaście gwiazd na granatowo-błękitnym tle. Tradycyjnie, na fladze Unii Europejskiej, krąg złotych gwiazd oznacza solidarność i harmonię między krajami Europy.

Impuls II - pociąg w barwach europejskich

Źródło: Szybka Kolej Miejska Sp. z o.o.

Zakupione pojazdy będą przeznaczone do obsługi przewozów aglomeracyjnych na terenie Obszaru Metropolitalnego Warszawy. Zapewnią wygodny, ekologiczny i szybki transport w aglomeracji warszawskiej oraz więcej miejsc w godzinach szczytu. Do dyspozycji pasażerów będą: pokładowe wi-fi, ładowarki USB, miejsca na rowery, a także nowoczesny system informacji pasażerskiej i automaty biletowe. Tabor dostoswany będzie do wszystkich wymogów związanych z TSI, miedzy innymi będzie przystosowany dla osób o ograniczonej możliwości przemieszczenia się.

Pociągi zakupiono w ramach projektu "Rozszerzenie potencjału przewozowego kolei metropolitalnej na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego – etap I", którego koszt całkowity wynosi ponad 612 mln zł, z czego dofinansowanie unijne z Programu Infrastruktura i Środowisko to ponad 202 mln zł.