Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Dworzec w Imbramowicach na Dolnym Śląsku otwarty po przebudowie

Zakończyła się modernizacja dworca kolejowego Imbramowice. 26 lutego 2021 roku obiekt został oddany do użytkowania. Kompleksowa przebudowa dworca była możliwa dzięki wsparciu z funduszy unijnych.

To drugi dworzec jaki został oddany do użytkowania w ramach projektu Modernizacja wybranych dworców przy linii kolejowej nr 274 na odcinku Wrocław - Boguszów Gorce Zachód wraz z przedłużeniem przy linii 311, wybranych dworców przy linii kolejowej nr 282 wraz z dworcem na st. Małszyce położonym przy linii 275. Wartość całej inwestycji wynosi ok. 122,5 mln zł, z tego 83,85 mln zł to środki pochodzące z Funduszy Europejskich z Programu Infrastruktura i Środowisko.

W ramach tego projektu prace remontowe trwają jeszcze na dworcach w Boguszowie, Bolesławcu, Szklarskiej Porębie, Wałbrzychu oraz Węglińcu. Natomiast liczba wszystkich dworców, które obejmuje wsparcie z Programu Infrastruktura i Środowisko to aż 114. Dworzec w Imbramowicach to już piąty  budynek z Programu,  który doczekał się szczęśliwego finału jakim jest udostępnienie dla pasażerów.

Dworzec w Imbramowicach przeszedł kompleksową modernizację.  Zarówno wnętrze budynku jak i wygląd zewnętrzny, wraz z terenem otaczającym, zyskały nowoczesny wizerunek. Co jest istotne, budynek został przystosowany do potrzeb wszystkich podróżnych, w tym do osób z niepełnosprawnościami. Na dworcu zastosowano również szereg proekologicznych rozwiązań. Nadzór nad wszystkimi urządzeniami i systemami na dworcu zapewni BMS (Building Management System). Dodatkowo budynek i jego otoczenie zostały objęte nowoczesnym monitoringiem, dzięki temu wszyscy korzystający z dworca będą mogli poczuć się bezpieczniej.

Dworzec w Imbramowicach po modernizacji

Źródło: PKP S.A.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę PKP S.A.