Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Dostępne Punkty Szczepień

Ministerstwo Zdrowia (MZ) podejmuje liczne działania ułatwiające dostęp do szczepień przeciw COVID-19 dla osób z niepełnosprawnościami. W tym celu opracowane zostały rekomendacje dla punktów szczepień dotyczące zapewniania dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami. Rekomendacje dotyczą zapewniania dostępności architektonicznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej.

Dokładnie można się z nimi zapoznać na stronie Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego

Kolejnym ułatwieniem jest możliwość zaszczepienia się w punktach bez konieczności wcześniejszego umawiania się dla osób z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności wraz z opiekunami. Dodatkowo, aby ułatwić dostęp do szczepień dla osób, które ze względu na niepełnosprawność mogą mieć problem z dotarciem do punktu, szczepienia będą mogły odbywać się również m.in. w:

  • środowiskowych domach i klubach samopomocy,
  • warsztatach terapii zajęciowej,
  • zakładach aktywności zawodowej,
  • centrach i klubach integracji społecznej.

Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie szczepimysie

Ponadto MZ we współpracy z KPRM przygotowało dostępną wersję kwestionariusza wywiadu przed szczepieniem przeciw COVID-19. Istnieje możliwość pobrania dostępnej wersji kwestionariusza i wypełnienia go na komputerze. Obowiązujący druk w wersji edytowalnej (DOCX)

Uruchomiona została też dla osób głuchych możliwość przeprowadzenia wideorozmowy ws.szczepień przeciw COVID-19 z tłumaczem polskiego języka migowego. Usługa jest dostępna w godzinach od 8 do 16 w dni robocze, poprzez stronę szczepimysie