Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Domykamy! Ponad 24 km trasy S19 na Podkarpaciu od dziś przejezdne

Kierowcy mogą już korzystać z całego odcinka drogi ekspresowej S19 między węzłami Lasy Janowskie i Nisko Południe. Ponad 8 km drogi między węzłami Zdziary i Rudnik nas Sanem domknęło drogową układankę. Wsparcie Funduszy Europejskich było tu nieocenione!

Ponad 468,3 mln zł z funduszy unijnych Programu Infrastruktura i Środowisko trafiło na realizację projektu „Budowa drogi ekspresowej S19 Lublin - Rzeszów, odc. w. Lasy Janowskie (bez węzła) – w. Nisko Południe (z węzłem)”. Cała inwestycja kosztowała niemal 874 mln zł. Drogowcy wybudowali ponad 24 km bezpiecznej trasy, która przebiega przez tereny dwóch województw – podkarpackiego i lubelskiego. Wzdłuż tego odcinka usytuowane są 2 Miejsca Obsługi Podróżnych (Bukowa I i Bukowa II), a kierowcy mogą wjechać na trasę lub z niej zjechać, korzystając z 3 węzłów drogowych: Zdziary, Rudnik nad Sanem oraz Nisko Południe.

Cała trasa prezentuje się wspaniale - nawet z lotu ptaka (źródło filmu: GDDKiA):

S19 Zdziary - Rudnik

Warto wiedzieć, że nasza S19 wpisuje się w transeuropejską trasę Via Carpatia, która połączy północ Europy z jej południowym krańcem. Będzie mieć aż 2600 km, z czego ok. 680 będzie prowadzić przez Polskę po śladzie dróg S61, DK8 i S19.